Efektowne zwycięstwo ŁKS-u Łódź ze Startem Brzeziny [zdjęcia]

Piłkarze AP ŁKS-u Łódź bez problemu pokonali Start Brzeziny 4:0. Dwa gole i dwie asysty zaliczył Adrian Kasztelan.

Nie było niespodzianki w piątkowym (11 kwietnia) meczu IV ligi piłkarskiej. Lider AP ŁKS Łódź wygrał u siebie z przedostatnią drużyną tabeli - Startem Brzeziny.

Od początku przewagę mieli gospodarze, ale zaczęło się żółtą kartką dla Dawida Sarafińskiego za symulowanie faulu w polu karnym rywali. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Adam Patora. Zwlekającego zbyt długo ze strzałem napastnika zablokował Bogusław Saganowski.

Brat idola kibiców ŁKS-u Marka, miał nietęgą minę po pół godzinie gry. Po jego zagraniu ręką, gola z rzutu karnego strzelił Adrian Kasztelan. Nie była to jednak pierwsza bramka w tym spotkaniu, bowiem 6 minut wcześniej było już 1:0. W tej sytuacji łodzianie wykonali swój popisowy numer. Dośrodkowywał Adrian Kasztelan, a Aleksander Ślęzak strzałem głową pokonał bramkarza.

Trzecia bramka też padła po stałym fragmencie gry. Tym razem wrzutkę Kasztelana wykorzystał Marcin Zimoń.

Po przerwie ełkaesiacy mieli dużo sytuacji, ale strzelili tylko jednego gola. W 58. minucie Adam Patora zagrał na lewo do Kasztelana, a ten ze stoickim spokojem trafił do siatki po długim rogu.

Bohater spotkania po końcowym gwizdku cieszył się z trzech punktów, ale był trochę rozgoryczony, że po zmianie stron nie padło więcej bramek, bo rywale byli słabi. - Jak zwykle strzeliliśmy ze stałego fragmentu. Najważniejsze są trzy punkty. W kolejnym meczu znów postaramy się wygrać zdecydowanie. W tym spotkaniu powinniśmy strzelić dużo więcej bramek, ale przyszło rozluźnienie w drugiej połowie. Skończyło się tylko 4:0. Nie chcę oceniać rywala. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Nie był to rywal z najwyższej półki, tabela nie kłamie - powiedział Kasztelan.