Wizards wygrywają i wracają na 6. miejsce

Koszykarze Washington Wizards pokonali Orlando Magic 96:86 i powrócili na szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Marcin Gortat zdobył 12 punktów i zanotował 6 zbiórek.

Koszykarze Washington Wizards walczą o szóste miejsce w Konferencji Wschodniej przed fazą play-off. "Czarodzieje" pokonali na wyjeździe Orlando Magic 96:86.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy na początku drugiej kwarty prowadzili już 32:18. Wystarczyło jednak pięć minut, żeby zrobiło się 34:34. Goście szalę na swoją korzyść przechylili dopiero w czwartej części gry, którą wygrali 29:16.

Marcin Gortat zagrał tym razem słabiej niż ostatnio. Mimo to, łodzianin zdobył 12 punktów, trafiając 4 z 12 rzutów z gry i 4 z 4 wolnych. Do tego dorobku dołożył 6 zbiórek, 3 asysty i jeden blok. Popełnił też 3 traty i 3 faule. Zagrał prawie 31 minut. W tym czasie Wizards byli lepsi od rywali o jeden punkt. Liderem drużyny ze stolicy był rezerwowy - wracający po kontuzji - Brazylijczyk Nene.