Kwiatkowski wraca na trzecie miejsce w Kraju Basków

Michał Kwiatkowski zajął po raz kolejny trzecie miejsce na etapie Wyścigu Dookoła Kraju Basków. Zwyciężył Ben Swift.

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) upodobał sobie trójkę podczas tegorocznego Wyścigu Dookoła Kraju Basków. Polak zajmował to miejsce na trzech pierwszych etapach. Na czwartym uplasował się na 15. pozycji, żeby na piątym finiszować znów na trzecim.

Na finiszu "Kwiatka" wyprzedzili Ben Swift z Team Sky (druga wygrana w wyścigu) oraz Alejandro Valverde z Movistaru.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski jest siódmy i traci 41 sekund do prowadzącego Alberto Contadora. Drugi jest Valverde (12 sekund straty), a trzeci Damiano Cunego, tracący 36 sekund. W klasyfikacji punktowej prowadzi Valverde (70 pkt.) przed "Kwiatkiem" (65 pkt.) i Swiftem (59 pkt.).

Wyścig zakończy się w sobotę (12 kwietnia) jazdą indywidualną na czas.