Słabszy etap Kwiatkowskiego w Kraju Basków

Michał Kwiatkowski zajął 15. miejsce na czwartym etapie Wyścigu Dookoła Kraju Basków. Polak spadł na 7. pozycję w klasyfikacji generalnej i stracił koszulkę najlepiej punktującego.

Po trzech trzecich miejscach na Wyścigu Dookoła Kraju Basków, Michał Kwiatkowski zajął 15. pozycję na czwartym etapie. Polak stracił do zwycięzcy 10 sekund, ale mimo to mógł się cieszyć. Wygrał bowiem jego kolega z grupy Omega Pharma-Quick Step - Wout Poels.

Choć "Kwiatek" dużo nie stracił, to spadł w klasyfikacji generalnej na 7. miejsce. Polak stracił też prowadzenie w klasyfikacji punktowej. O "oczko" wyprzedził go Alejandro Valverde.

Do końca wyścigu pozostały dwa etapy, w tym jazda indywidualna na czas.