Paire za mocny. Janowicz nie zagra w półfinale w Stuttgarcie

Jerzy Janowicz przegrał z Benoit Pairem 0:2 w ćwierćfinałowym pojedynku na trawiastych kortach w Stuttgarcie.

Łodzianin bardzo źle rozpoczął spotkanie z Francuzem. W pierwszym swoim gemie serwisowym wygrał co prawda do zera, ale w kolejnym nie obronił już pierwszego przełamania. Kolejne dwa breakpointy Paire miał przy prowadzeniu 4:1. Wykorzystał drugiego i wygrał seta 6:1.

W drugiej partii Janowicz serwował lepiej. Trafiał 73 procent swojego pierwszego serwisu (o 8 proc. więcej niż w pierwszym secie). Francuz miał jedną piłkę na przełamanie, ale łodzianin się wybronił. Sam jednak nie zagroził podaniu rywala.

Walka rozstrzygnęła się w tie-breaku, którego to Polak rozpoczął od miniprzełamania. Ostatecznie to jednak Paire zwyciężył 7:4 i w półfinale zmierzy się ze swoim rodakiem - Lucasem Poillem.