Bayern i Atletico w półfinałach Ligi Mistrzów

Bayern Monachium oraz Atletico Madryt wygrały z Manchesterem United i FC Barceloną. Dzięki zwycięstwom oba kluby awansowały do półfinałów Ligi Mistrzów.

Znamy już czterech półfinalistów sezonu 2013/2014 piłkarskiej Ligi Mistrzów. W środowy (9 kwietnia) wieczór do Chelsea Londyn i Realu Madryt dołączyły Bayern Monachium oraz Atletico Madryt.

Monachijczycy do przerwy remisowali z Manchesterem United 0:0, a taki wynik to im dawał awans. W pierwszym meczutych drużyn w Anglii padł remis 1:1. "Czerwone Diabły" w 57. minucie strzeliły jednak gola. Do siatki trafił Patrice Evra. Podopieczni Davida Moyesa z prowadzenia nie cieszyli się długo. Dwie minuty później wyrównał Mario Mandżukić.

Do dogrywki jednak nie doszło. W 68. minucie bramkę zdobył Thomas Muller, a w 76. Arjen Robben i gospodarze wygrali 3:1.

Inny przebieg miało spotkanie w Madrycie. Tam również gospodarze mieli lepszą sytuację na starcie, bowiem w Barcelonie zremisowali też 1:1. Piłkarze Atletico już w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale Koke. Był to zarazem ostatni gol tego meczu. FC Barcelona długo utrzymywała się przy piłce, ale wyrównać nie dała rady.

O tym kto z kim zagra w półfinałach zadecyduje piątkowe (11 kwietnia) losowanie.