Chelsea i Real w półfinale Ligi Mistrzów

Chelsea Londyn i Real Madryt awansowały do półfinałów Ligi Mistrzów. Odpadły zespoły PSG i Borussii Dortmund.

Wiele emocji dostarczyły kibicom pierwsze rewanżowe mecze ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. W Dortmundzie miejscowa Borussia nie położyła się przed Realem po porażce w Madrycie 0:3. Podopieczni Jurgena Kloppa już w pierwszej połowie strzelili dwa gola. Oba zdobył Marco Reus. Goście mogli objąć prowadzenie, ale Angel Di Maria nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie dortmundczycy nie dali rady zdobyć bramki dającej dogrywkę. Madrytczycy też nie potrafili trafić do siatki. Duży wpływ na to miała absencja Cristiano Ronaldo, który zmaga się z urazem kolana i nie był w stanie grać.

Równie mocno osłabieni w Londynie wystąpili zawodnicy PSG. Bez swojego lidera, Zlatana Ibrahimovicia próbowali obronić przewagę z pierwszego spotkania (u siebie wygrali 3:1). Przez długi czas im się to udawało, bo piłkarze Chelsea prowadzili tylko 1:0, po golu Andre Schurrle, który już w 18. minucie wszedł w miejsce Edena Hazarda. Paryżanie mieli okazje do wyrównania, ale mylił się Edinson Cavani. Gospodarze dopięli swego w 87. minucie, kiedy do siatki gości trafił Demba Ba. Wygrana 2:0 dała awans Chelsea.

W środę (9 kwietnia) mecze rewanżowe Atletico Madryt z FC Barceloną oraz Bayernu Monachium z Manchesterem United. W pierwszych spotkaniach tych drużyn padły remisy 1:1.