Historyczny triumf. Manchester wygrał Ligę Europy

Piłkarze Manchesteru United pokonali Ajax Amsterdam 2:0 w finale Ligi Europy. To pierwsze takie trofeum w historii "Czerwonych Diabłów".

Trener Jose Mourinho bardzo dobrze przygotował swój zespół na decydujące starcie. United od początku skutecznie bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Prowadzenie objęli szczęśliwie. Po strzale Paula Pogby z 18. minut piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców, myląc bramkarza.

Młodzi gracze Ajaxu bardzo chcieli wyrównać, ale nie potrafili sforsować "zasieków obronnych" rywali. Zupełnie nie mógł się odnaleźć m.in. Kevin Dolberg, który został zmieniony po godzinie gry. Wtedy było już 2:0. Gola w 48. minucie strzelił Henrik Mkhitaryan.

Piłkarze Manchesteru do końca kontrolowali grę. Mogli jeszcze podwyższyć, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jesse Lingard.

Dzięki triumfowi w Lidze Europy, "Czerwone Diabły" w przyszłym sezonie wystąpią w Lidze Mistrzów.