PGE Skra zniszczyła Jastrzębski Węgiel serwisem [zdjęcia]

Z tak serwującym siatkarzami Skry Bełchatów problem miałaby każda drużyna na świecie. Jastrzębski Węgiel nie podołał i przegrał 0:3.

Po pierwszym meczu półfinału play-off PlusLigi siatkarzy, w którym PGE Skra Bełchatów wygrała po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem 3:2, chyba nikt nie spodziewał się takiej dominacji bełchatowian w drugim spotkaniu. Podopieczni Miguela Angela Falasci pokonali rywali 3:0, demolując ich w trzecim secie do 15.

Tak naprawdę oba zwycięstwa Skry mają jeden wspólny mianownik - zagrywkę. W niedzielnym (6 kwietnia) meczu gospodarze przegrywali 1:2. Na początku czwartego seta do pola serwisowego wszedł jednak Mariusz Wlazły i zaczął bombardować rywali potężnymi uderzeniami. Z 1:1 błyskawicznie zrobiło się 6:1, a goście ze strachem oczekiwali na kolejne serwy zawodników Skry i tak już pozostało do końca.

W poniedziałek (7 kwietnia) bełchatowianie wysoki poziom serwisu zaprezentowali od samego początku. Asy zdobyli Facundo Conte (4) i po jednym Wlazły, Andrzej Wrona i Stephane Antiga. Pozytywne przyjęcie gości na koniec spotkania wyniosło 38 procent.

- Jeśli jest taka duża różnica między zagrywką a przyjęciem, to wynik jest dość oczywisty. Skra pokazała bardzo wysoki poziom na zagrywce, a wszystkie inne elementy idą za tym, jak domino. Jeśli jest taka siła serwisu, to jest bardzo trudno grać. Skra tę siłę miała - przyznał Michał Łasko.

Zgodził się z nim Andrzej Wrona, zauważając, że przy takiej dyspozycji serwisowej bełchatowianie mogliby walczyć z każdym. - Bardzo dobrze graliśmy zagrywką i to nam ustawiło dwa sety. Obojętnie, która drużyna by nie stała po drugiej stronie siatki, to jakbyśmy tak serwowali, mieliby problemy z pokonaniem nas. Dzisiaj się cieszymy, a od jutra przygotowujemy się na mecz bądź mecze w Jastrzębiu-Zdrój - powiedział środkowy PGE Skry.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę (13 kwietnia) o godzinie 14.45.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dwóch meczów PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem.