Widzew nie dał się Huraganowi [ZDJĘCIA]

Piłkarze RTS Widzewa Łódź wygrali u siebie z Huraganem Wołomin 2:1. Gospodarze męczyli się przez całe spotkanie i jego losy rozstrzygnęli dopiero w końcówce.

Sponsorem relacji z meczu RTS Widzew Łódź - Huragan Wołomin były bezpłatne Szkoły dla dorosłych Cosinus

RTS Widzew Łódź - Huragan Wołomin
2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 R. Wielądek (39. minuta, karny) 1:1 M. Michalski (79. minuta) 2:1 M. Krzywicki (86. minuta)

Żółte kartki: Koza, Szypulski, Choiński, Zaborowski (Huragan)

Koniec tego meczu! Widzew wymęczył to zwycięstwo 2:1, ale zdobywa trzy punkty. Łodzianie odrobili straty do ŁKS-u i tracą już cztery "oczka". Pierwsza Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie ma sześć punktów więcej

90'+2 Tlaga dobrze przejął i popędził na bramkę Derejki, ale szczęśliwie poradzili sobie obrońcy Huraganu

90'+2 Tlaga wchodzi za Kazimierowicza

90'+1 Pudło gości z dystansu

89' Starają się trzymać piłkę z dala od własnej bramki widzewiacy. Trener Cecherz szykuje zmiany

Kamiński posłał wysoką piłkę z prawej strony, a Krzywicki z powietrza uderzył bez przyjęcia

86' GOOOLLL!!! 2:1! Marcin Krzywicki!

85' Gromek dośrodkowuje z lewego skrzydła... Piłka trafia w Derejkę, a Ogawa z Kamińskim rozkładają ręce!

84' Kazimierowicz wrzucił miękko z wolnego... poradzili sobie bez problemu rywale

84' Ogawa faulowany. Ok. 26 metrów do bramki Derejki

83' Radwański niecelnie dogrywa, Derejko bez problemu łapie

82' Krzywicki ruszył prawym skrzydłem, dobiegł do linii końcowej i zacentrował na dalszy słupek... Ogawa nabiega niepilnowany, ale spóźnił się! Po chwili w szesnastce Huraganu pada Michalski, jednak nic nie było pokazuje arbiter

80' Zieleniecki uderza głową po centrze z narożnika... pudło!

80' Krzywicki przedziera się prawym skrzydłem... rzut rożny!

78' Zamieszanie w polu karnym gości. Widzewiacy domagają się rzutu karnego za zagranie ręką, sędzia pozwala grać dalej

76' Ndakiza melduje się na murawie. To rosły, wysoko skaczący ofensywny zawodnik. Zszedł Wielądek

75' Arbiter jest bardzo wyrozumiały dla przyjezdnych. Teraz przebiegł kilkadziesiąt metrów, żeby przesunąć jednego z nich, który uniemożliwiał Kamińskiemu wykonanie rzutu wolnego

73' Kontuzjowany piłkarz gości. Dzisiaj na stadionie 15352 kibiców

72' Wolański z najwyższym trudem łapie piłkę po dośrodkowaniu Tokaja na dalszy słupek. Tam stał jeden z osamotnionych graczy z Wołomina

72' Dobrze rozgrywali na połowie gości widzewiacy, ale Ogawa w ostatniej chwili uprzedzony!

71' Michalski z 18 metrów strzela wysoko nad poprzeczką

Krzywicki zagrał do oskrzydlającego Kamińskiego, a ten wrzucił na dalszy słupek. Michalski kapitalnie wyskoczył w górę i silnym strzałem głową zaskoczył totalnie Derejkę!

70' GOOOOLLL!!! 1:1! Mateusz Michalski!

69' Niecelne uderzenie Kimury

68' Ogawa wprowadzony za Okuniewicza

67' Krzywicki na spalonym

66' Kamiński wpada w szesnastkę przeciwników... zamiast dogrywać, strzela po krótkim rogu i pudłuje!

66' Wielądek o krok od drugiej bramki! Piłka przelatuje pół metra od dalszego słupka Wolańskiego!

65' Rodak nie trafia po centrze z wolnego na długi słupek

64' Michalski w polu karnym wołominian zgrywa do Krzywickiego, którego blokują obrońcy

62' Zieleniecki w ostatniej chwili uprzedza jednego z rywali we własnej szesnastce!

61' Derejko wyjściem na 17. metr zatrzymuje Okuniewicza!

60' Rodak czujnie zatrzymuje Kimurę. To jednak woda na młyn dla gości, którzy mają wrzut z aut, więc zaoszczędzą kolejne kilkanaście-kilkadziesiąt sekund

60' Krzywicki centruje z prawego skrzydła... piłka trafia w banery reklamowe za bramką...

59' Wielądek podawał zbyt mocno i Wolański złapał piłkę

57' Ławcewicz-Musialik zmienia Szypulskiego, a Krzywicki wykorzystuje chwilę i prosi o pomoc masażystę

56' Nie mają pomysłu łodzianie na sforsowanie obrony Huraganu. Brakuje Mąki, który stwarzał najwięcej zagrożenia pod przeciwnymi bramkami. Przypomnijmy, że skrzydłowy pauzuje z powodu żółtych kartek

54' Krzywicki kuleje po starciu z bramkarzem gości

53' Derejko wślizgiem wybija sprzed nóg Krzywickiego

52' Derejko uprzedza Okuniewicza

51' Kiks Kazimierowicza przy próbie strzału z 17. metrów

50' Zaborowski ogląda żółtą kartkę. Chyba za jakiś wcześniejszy faul. Wołominianie chyba nie skończą meczu w jedenastu...

49' Jeden z gości wybija piłkę niemal z linii bramkowej! Główkował Krzywicki

48' Złe zagranie Krzywickiego. Derejko nie ma piłki, którą mógłby rozpocząć grę

46' Choiński ogląda żółtą kartkę za faul przy linii bocznej

46' Dwanaście minut po godzinie 20 rozpoczęła się druga część gry. Na murawie melduje się Krzywicki, na ławce usiadł Olczak

Koniec pierwszej połowy. Po golu z rzutu karnego Huragan prowadzi z Widzewem 1:0

45'+2 Bandaż z głowy Okuniewicza leży na środku boiska, a goście mają wrzut z aut obok pola karnego Widzewa

45'+2 Kończą niecelnym strzałem piłkarze z Wołomina

44' Szypulski ostro wchodzi wślizgiem w Michalskiego. Żółta kartka. Sędzia dolicza dwie minuty

44' Zieleniecki z kilku metrów głową ponad bramką!

42' Okuniewicz pudłuje głową

41' Goście radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego widzewiaków

Wielądek świetnie strzelił w prawy róg Wolańskiego. Bramkarz wyczuł interwencję, ale nie był w stanie sięgnąć piłki

39' GOL! 0:1! Rafał Wielądek!

38' Wolański zabrał piłkę Wielądkowi z 11. metra i wrzucił na bramkę. Sędzia nie pokazuje żółtej kartki

37' Szypulski jeszcze opatrywany. Problem ma też Gromek, a kibice skandują: "Patryk Wolański!"

36' Rzut karny dla Huraganu! Gromek faulował Szypulskiego

35' Okuniewicz zbyt mocno do Michalskiego. Jeszcze rzut rożny dla łodzian

33' Michalski próbował się przedrzeć środkiem, zabrakło niewiele

31' Górski fauluje w środku Okuniewicza, ale sędzia nawet nie odgwizduje przewinienia

29' Koza w końcu ogląda żółtą kartkę

27' Okuniewicz rozrzucił na lewe skrzydło, bardzo niecelnie

26' Rodak dorzuca wybitą z pola karnego piłkę, ale Zieleniecki nie dał rady trafić do siatki

25' Arbiter niezwykle pobłażliwy dla gości. Znów nie pokazuje żółtej kartki. Wolny dla Widzewa przy linii bocznej

25' Derejko niespiesznie rozpoczyna grę

22' Derejko z wielkim trudem łapie piłkę! Futbolówka otarła się chyba nawet o słupek

22' Kolejny korner dla widzewiaków. Wzmaga się doping kibiców

20' Koza zatrzymuje pędzącego z kontrą Michalskiego, sędzia pokazał przywilej, ale nie wrócił już z kartką, do obrońcy gości

19' Derejko bez problemu łapie futbolówkę po centrze Olczaka z narożnika

17' Koza z trudem zatrzymał piłkę, którą Radwański zagrywał z lewego na prawe skrzydło

17' Tokaj wywalczył rzut rożny. Mądrze jak na razie grają przyjezdni

16' Nerwowo w środku grają gospodarze

15' Nieudane wybicie Wolańskiego z własnej szesnastki

15' Niepewna interwencja Derejki po centrze Olczaka z rzutu rożnego, jednak sędzia odgwizduje faul na bramkarzu

14' Michalski pada w polu bramkowym wołominian, ale gwizdek arbitra milczy, wydaje się, że słusznie

13' Tokaj próbował zaskoczyć Wolańskiego z ok. 40 metrów, ale źle trafił w futbolówkę

11' Okuniewicz nie w tempo do wbiegającego Radwańskiego

11' Na boisko z bandażem na głowie wraca Okuniewicz

10' Wolański po gwizdku wybiega do narożnika pola karnego i przekazuje sporo uwag Radwańskiemu

8' Górski ucierpiał w polu karnym Widzewa. Wolański poczęstował kapitana gości wodą ze swojego bidonu

7' Wielądek przyjmuje piłkę w szesnastce łodzian... Gromek wraca i nerwowo wybija na róg

6' Za mocne dogranie do Michalskiego do boku pola karnego przeciwników

3' Okuniewicz szczupakiem z krótkiego słupka... pudło! Nie zdążył też zamknąć Michalski!

1' Szybko wolny wywalczony przez łodzian. Strzał Olczaka, piłka ląduje w murze

1' O 19.10 sędzia rozpoczął to spotkanie. Goście w czarnych getrach i spodenkach oraz białych koszulkach, gospodarze na czerwono

19.08 Piłkarze wychodzą na murawę. Widzew w tabeli zajmuje trzecie miejsce. Do drugiego ŁKS-u traci siedem punktów, ale ełkaesiacy już zakończyli swoje spotkanie, zremisowali z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:0. Liderem jest Finishparkiet Drwęca

19.06 Rezerwowi w Widzewie: M. Humerski - P. Baran, A. Budka, M. Krzywicki, K. Możdżonek, Y. Ogawa, K. Tlaga. Trenerem jest Przemysław Cecherz

Godzina 19.04 Na ławce rezerwowych Huraganu zasiądą dzisiaj: J. Chrostowski - W. Woźniak, S. Ławcewicz-Musialik, G. Ndakiza, P. Jasiński, M. Lendzion, K. Żmuda. Trenerem jest Dariusz Bratkowski

P. Wolański - M. Kozłowski, P. Rodak, S. Zieleniecki, B. Gromek, M. Michalski, M. Kazimierowicz (90. K. Tlaga), A. Radwański, S. Olczak (46. M. Krzywicki), D. Kamiński, P. Okuniewicz (68. Y. Ogawa) Ł. Derejko - R. Szypulski (57. S. Ławcewicz-Musialik), P. Górski, J. Koza, R. Zaborowski, Ł. Choiński, M. Tokaj, D. Kimura, R. Śledziewski, M. Figiel, R. Wielądek (76. G. Ndakiza)