"Byki" popsuły polską noc w Waszyngtonie

Washington Wizards przegrali u siebie z Chicago Bulls 78:96. Marcin Gortat podczas polskiej nocy w NBA zdobył 19 punktów.

W nocy z soboty (5 kwietnia) na niedzielę (6 kwietnia) w lidze NBA odbyła się "Polish Heritage Night". Na trybunach hali Verizon Center w Waszyngtonie zasiadło wielu Polaków, a na parkiecie w przerwach występowały cheerleaderki Sopot Flex. W barwach Wizards zagrał oczywiście Marcin Gortat.

Łodzianin zdobył 19 punktów, trafiając 8 z 11 rzutów z gry i 3 z 4 wolnych. Do swojego dorobku nasz środkowy dołożył też 8 zbiórek. Wychowanek ŁKS-u 4 razy tracił piłkę (najwięcej w całym meczu) i popełnił 3 faule. Na parkiecie spędził prawie 36 minut, podczas których gospodarze byli słabsi od rywali o 16 punktów.

Chicago wygrało to spotkanie dobrą defensywą. W całej pierwszej połowie gospodarze zdobyli zaledwie 26 punktów.

Po wygranej "Byki" zrównały się z 3. drużyną Konferencji Wschodniej - Toronto Raptors. Wizards są na 6. pozycji.