Widzew Łódź vs Wisła Kraków (mecz minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Wisłą Kraków 2:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze Widzewa Łódź na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego odnieśli upragnione zwycięstwo. Łodzianie pokonali Wisłę Kraków 2:1 po golach Mariusza Rybickiego i Mateusza Cetnarskiego. Dla gości trafił Łukasz Garguła. Dzięki wygranej łodzianie zachowali jeszcze szansę na utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków.

Widzew Łódź - Wisła Kraków
(Wynik końcowy)
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Rybicki (6. minuta) 1:1 Ł. Garguła (57. minuta) 2:1 M. Cetnarski (66. minuta)

Kasprzak, Alex Bruno (Widzew) Nalepa, Bunoza, Uryga, Stjepanović (Wisła)

P. Wolański - P. Stępiński, R. Augustyniak, K. Nowak, M. Kikut, M. Kaczmarek, B. Kasprzak (90. V. Batrović), M. Cetnarski, P. Mroziński (70' Okachi), M. Rybicki (60. Alex Bruno), E. Visnakovs M. Miśkiewicz - Ł. Burliga, A. Głowacki, M. Nalepa (56. Piotr Brożek), G. Bunoza, A. Uryga (46. W. Guerrier), O. Stjepanović, M. Chrapek (46. E. Sarki), S. Stilić, Ł. Garguła, Paweł Brożek

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec! Widzew Łódź wygrywa z Wisłą Kraków 2:1. Łodzianie pozostają w grze o utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie!
  90'+3 Kapitalną okazję marnuje Alex. Brazylijczyk strzelał z 14 metra, ale trafił w bramkarza. Wcześniej świetnie środkiem przedarł się Okachi i podał do Alexa
  90'+1 Guerrier wpada w pole karne łodzian, strzela lobem, piłka obok bramki, ale i tak był spalony
  90' Cztery minuty doliczone
  90' Batrović pojawia się za Kasprzaka
  89' Z narożnika centruje Cetnarski, najwyżej skacze Visnakovs, piłka znów nad poprzeczką
  89' Burliga głową do Miśkiewicza, bramkarz ruszył za późno i korner dla widzewiaków. Wzmaga się doping kibiców
  87' Guerrier dostaje żółtą kartkę. Na murawę padł Kasprzak, ale po opatrzeniu wraca
  85' Wolański ściga się z Bunozą, goniąc piłkę wypuszczoną na wolne pole. Miśkiewicz wybiega z bramki, ale najszybszy "Wiśnia", przerzuca futbolówkę nad bramkarzem, ta leci wolno...odbija się od murawy i...wpada na siatkę nad poprzeczką... Ale pech!
  85' Wolański zatrzymuje wbiegającego w pole karne Brożka. W odpowiedzi strzał Okachiego sprzed pola karnego, piłka przelatuje obok bramki
84' Żółta kartka dla Alexa Bruno
  83' Kontra gospodarzy, Kaczmarek niecelnie podaje do Visnakovsa
  81' Sarki przedziera się prawą stroną, ale nie udaje się wiślakom wykończyć dośrodkowania
  80' Kaczmarek z wolnego z ok. 30 metrów decyduje się na strzał. Wprost w bramkarza
  78' Wisła ma problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Widzewiacy nieźle bronią i pokazują dużą wolę walki i ambicję
  74' Visnakovs rusza z kontrą, wpada w pole karne przeciwników i w ostatniej chwili Bunoza na róg
  72' Bruno przyjmuje piłkę w polu karny gości, ładnie się odwraca i uderza, Miśkieiwcz pewnie łapie
71' Żółta kartka dla Stjepanovicia za faul taktyczny
  70' Okachi zmienia Mrozińskiego
  68' Żółta kartka dla Kasprzaka
  Cetnarski zdobył bramkę głową, po dośrodkowaniu lewą nogą z lewej strony Mrozińskiego
  66' GOOOOOOOLLLLL!!!! MATEUSZ CETNARSKI! 2:1!
  66' Dzisiejsze spotkanie obserwuje z trybun 6600 widzów, a do wejścia szykuje się Princewill Okachi
  64' Garguła znów niepilnowany w polu karnym łodzian. Tym razem piłka po jego strzale przelatuje obok słupka
64' Wiślacy od kilku minut utrzymują się na połowie Widzewa. Łodzianie schowani za podwójną gardą czekają na okazje do kontrataków
  60' Alex Bruno pojawia się e miejsce Rybickiego
  Po dośrodkowaniu z prawej strony Garguła znalazł się zupełnie niepilnowany (w promieniu dobrych 2-3 metrów nie było nikogo!) na 7 metrze od bramki i bez problemów pokonał Wolańskiego
  57' Gol! Łukasz Garguła. 1:1
  56' Piotr Brożek wchodzi za kontuzjowanego Nalepę
  54' Strzał na wiwat Kaczmarka po wybiciu wiślaków przed własne pole karne
  53' Na murawie leży Nalepa i zawodnik Wisły opatrywany za linią boczną
51' Cetnarski wrzuca w pole karne z prawego skrzydła, Visnakovs nie zgrał się z kozłem piłki i nie zdołał wykończyć strzału głową
  49' Znów kontrowersyjna decyzja arbitra, co ciekawe, na razie na niekorzyść łodzian. Wolny dla Wisły, ale po dośrodkowaniu strzał Bunozy główką niecelny
  48' Sędzia zbyt pochopnie gwiżdże po zmianie stron, nie pozwala na kontaktową grę.
  46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Trener Smuda dokonuje dwóch zmian. Wchodzą Guerrier i Sarki w miejsce Chrapka i Urygi
  Koniec pierwszej połowy meczu. Sędzia nie dał dograć gospodarzom akcji, choć byli oni przed polem karnym rywali.
  45' Dalekie podanie do Rybickiego, zabrakło jednak timingu w przyjęciu i wyjaśnili obrońcy, a "Ryba" mógł stanąć oko w oko z bramkarzem. Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę
  44' Brożek ładnie zgrywa do Stilicia, ten wbiega w pole karne, Nowak jednak przerywa wybiciem za linię końcową
43' Ładna akcja łodzian, zabrakło jednak dokładności w przyjęciach piłki
  41' Wolny dla Wisły, wrzutka w pole karne i ogromne zamieszanie na szóstym metrze łódzkiej bramki. Wolański wyjaśnia sytuację odważnym wyjściem szczupakiem i piąstkując daleko
  40' Żółta kartka dla Urygi. Sędzia zachował spokój w tej sytuacji, najpierw puścił grę, a później wrócił do faulu wiślaka na Cetnarskim i pokazał zawodnikowi z Krakowa "żółtko". Po chwili Wolański uprzedza Brożka
  38' "Kaka" wraca do gry
  37' Na murawie zwija się z bólu Marcin Kaczmarek, biegną już masażyści
  35' Groźna kontra gości. Stilić strzela, Wolański popisuje się dobrym refleksem i wybija na róg
  34' Rybicki ostro faulowany przez Bunozę. Żółta kartka dla obrońcy Wisły
30' Sprytny strzał Brożka, rzut rożny
  27' Wolański czujnie w bramce przy rożnym dla Wisły
  25' Kikut znów podłącza się lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, nikt nie zdołał zamknąć, a futbolówką przeleciała już nad Miśkiewiczem
  24' Żółta kartka dla Nalepy za zagranie ręką
  23' Na trybunach dawno nie słyszane "Hurrra! Do ataku! Na nich!"
  20' Widzewiacy znów wrzucają z lewego skrzydła, ale nie ma nikogo z łodzian w polu karnym. Miśkiewicz miał jednak problemy z opanowaniem piłki. Po chwili bramkarz Wisły zbyt długo przetrzymuje piłkę, Visnakovs był bliski jej przejęcia
  19' Rybicki mocno podkręca z rzutu wolnego z prawej części boiska, ale piłka leciała długo, wysoko i Miśkiewicz spokojnie się ustawił
17' Kontrowersyjny wolny dla Wisły, ale po dośrodkowaniu w polu karnym goście strzelają niecelnie
  15' Kasprzak w środku boiska pięknie zagrywa do Cetnarskiego, "Cetnar" na wolne pole do Visnakovsa, ale "Wiśnia" marnuje sytuację sam na sam. Trafił wprost w Miśkiewicza
  10' Mroziński dostaje piłkę w polu karnym rywali, przekłada na lewą nogę, ale piłka przelatuje nad poprzeczką
  8' Dobra akcja Kaczmarka z Cetnarskim, dośrodkowanie, ale Visnakovs strzela głową obok bramki.
  "Ryba" wykończył pewnym strzałem lewą nogą akcję lewą stroną Kaczmarka z Kikutem. Piłka wpadła przy samym słupku bramki Miśkiewicza, który nie miał żadnych szans. Ta sytuacja przypominała sytuację, jaką Rybicki zmarnował w meczu z Cracovią pod koniec pierwszej połowy.
  6' GOOOOL! Mariusz Rybicki!
  4' Trwa walka o panowanie w środku pola. Na trybunach głośny doping dla gospodarzy, ale powoli do głosu dochodzą goście.
  1' Punktualnie o 18 rozpoczęło się spotkanie.
  Godzina 17.58 Przed spotkaniem ogromne owacje kibice zgotowali trenerowi Wisły - Franciszkowi Smudzie.
  Godzina 17.44 Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Wisła wygrała u siebie 3:0. Trener Skowronek liczy na rewanż, a swój optymizm opiera na wzroście formy swoich podopiecznych.
  Godzina 17.38 Na ławce Widzewa: M. Mielcarz, V. Batrović, A. Bruno, X. Gela, A. Melunović, P. Okachi, M. Wasiluk
  Godzina 17.36 Na ławce rezerwowych Wisły zasiądą G. Bieszczad, P. Brożek, E. Sarki, F. Burdenski, M. Szewczyk, W. Guerrier, D. Klarić
  Godzina 17.30 Jesteśmy na stadionie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
  Godzina 14.00 Do rozpoczęcia meczu pozostały 4 godziny.