Double-dobule Gortata w Madison Square Garden

Washington Wizards pokonali w słynnej hali Madison Square Garden miejscowych New York Knicks. Marcin Gortat zdobył 13 punktów i zaliczył 10 zbiórek.

Zapewnienie sobie awansu do fazy play-off nie zatrzymało koszykarzy Washington Wizards. "Czarodzieje" pokonali po wyrównanym meczu New York Knicks 90:89 w ich własnej hali, słynnej Madison Square Garden.

O wygranej gości zadecydowała ostatnia kwarta, którą wygrali 26:22. Decydujące dwa punkty zdobył Bradley Beal, najlepszy strzelec (28 punktów) Wizards w tym spotkaniu. Gospodarze mieli jeszcze ponad 20 sekund na odpowiedź. Ich lider, Carmelo Anthony zgubił jednak piłkę przy próbie wejścia pod kosz, a rzut rozpaczy J.R. Smitha odbił się tylko od obręczy.

Kolejne dobre spotkanie w tym sezonie rozegrał Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 13 punktów, trafiając 6 z 10 rzutów z gry i 1 z trzech wolnych. Polak dobrze radził sobie też na tablicach, 10 razy zbierając piłkę (najlepszy wynik w meczu). Nasz środkowy dwukrotnie asystował też swoim kolegom. Ponadto zanotował jedną stratę, raz został zablokowany i popełnił dwa faule. Na parkiecie spędził równe 33 minuty, podczas których jego drużyna była lepsza od przeciwników o 4 punkty.

Wizards umocnili się na 6. pozycji Konferencji Wschodniej. Z kolei Knicks spadli na 9. pozycję i czeka ich jeszcze trudna walka z Atlantą Hawks o fazę play-off.