Hokej. Ciarko PBS Bank Sanok Mistrzem Polski

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok zostali Mistrzami Polski. W finale pokonali GKS Tychy 4-2.

Poznaliśmy Mistrzów Polski 2014 w hokeju na lodzie. Tytuł, po raz drugi w historii (poprzedni zdobyli w 2012 roku), wywalczyli zawodnicy Ciarko PBS Bank Sanok.

Hokeiści z Podhala w rywalizacji to czterech zwycięstw przegrywali już 1-2, ale wygrali dwa kolejne mecze. "Kropkę nad i" postawili we własnej hali w czwartek (3 kwietnia), wygrywając 2:0.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 2. minucie meczu po strzale Marka Strzyżowskiego. Wynik spotkania w 2. tercji ustalił Martin Vozdecky. Spotkanie obserwowało 3500 widzów.