Porażka Budowlanych Łódź z Muszynianką [zdjęcia]

Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały 1:3 z Polskim Cukrem Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna.

Siatkarki Beef Master Budowlani Łódź przegrały przed własną publicznością z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS Muszyna 1:3. Był to pierwszy mecz w rywalizacji o miejsca 5-8 Orlen Ligi. Do pojedynków, których stawką będzie piąte miejsce awansuje ta drużyna, która zwycięży dwa razy. Na razie bliżej są Muszynianki, choć to łodzianki lepiej zaczęły to spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 23. Później role się odwróciły. To przyjezdne grały pewniej i zwyciężyły do 23, 15 i 21. Budowlane zapowiadają jednak walkę w kolejnym spotkaniu.

- Nasza rywalizacja jeszcze się nie skończyła. To był pierwszy mecz, ale za tydzień rewanż. Zaczęłyśmy spotkanie bardzo dobrze, ale później zagrywka przeszkodziła nam w wykonywaniu planu taktycznego. Nasza gra się skomplikowała. Straciłyśmy pewność siebie i nie grałyśmy już tak skutecznie. Były dobre elementy w naszej grze, ale były też te słabsze, które nie pozwoliły wygrywać w kolejnych setach. Nie składamy broni, będziemy walczyć - zapowiedziała kapitan drużyny, Magdalena Śliwa.

Drugie spotkanie odbędzie się w Muszynie 10 kwietnia (czwartek), a ewentualne trzecie dzień później.