LM. Trzy bramki Realu i PSG, Borussia i Chelsea daleko od awansu

Real Madryt wygrał z Borussią Dortmund 3:0, a PSG z Chelsea Londyn 3:1 w pierwszych meczach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Z Polaków wystąpił tylko Łukasz Piszczek.

Gospodarze środowych (2 kwietnia) ćwierćfinałów Ligi Mistrzów okazali się mało gościnni. Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 3:0, a Paris Saint Germain wygrało z Chelsea Londyn 3:1.

W stolicy Hiszpanii wystąpił tylko jeden z trzech Polaków. Łukasz Piszczek wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony w 67. minucie przez Juliana Schiebera. Było już wtedy 3:0. Gole dla "Królewskich" strzelili Gareth Bale, Isco i Cristiano Ronaldo.

Borussia miała swoje szanse, ale brakowało skuteczności. W rewanżu powinno być lepiej, bo do dyspozycji trenera Jurgena Kloppa będzie Robert Lewandowski, który pauzował za kartki.

Dużo lepiej u siebie będą musieli zagrać też piłkarze Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho stracili bramkę już w 4. minucie spotkania. Do ich siatki trafił Ezequiel Lavezzi. Po ponad 20 minutach wyrównał Eden Hazard, wykorzystując rzut karny.

PSG rozstrzygnęło losy spotkania w drugiej połowie. Najpierw do własnej bramki piłkę wpakował David Luiz, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Javier Pastore.

Rewanże odbędą się 8 kwietnia (wtorek). Z kolei 9 kwietnia (środa) drugie spotkania zagrają Bayern Monachium z Manchesterem United oraz Atletico Madryt z FC Barceloną. Oba mecze w pierwszych terminach zakończyły się remisami 1:1.