LM. Barcelona z Atletico i Manchester z Bayernem na remis

Dwoma remisami zakończyły się pierwsze ćwierćfinały Ligi Mistrzów. W meczach FC Barcelony z Atletico Madryt i Manchesteru United z Bayernem Monachium było po 1:1.

Pierwsze ćwierćfinały piłkarskiej Ligi Mistrzów za nami. Nadal trudno wytypować półfinalistów, choć nieco bliżej są tego zespoły Atletico Madryt i Bayernu Monachium. Obie drużyny zremisowały na wyjazdach 1:1. Hiszpanie nie dali się pokonać FC Barcelonie, a Niemcy Manchesterowi United.

W Katalonii pierwsi do siatki trafili goście. W 56. minucie gola strzelił Diego, który zastąpił w pierwszej połowie najlepszego strzelca Atletico, Diego Costę. Kwadrans później odpowiedział Neymar, wykorzystując podanie Andresa Iniesty.

Z kolei w Manchesterze na prowadzenie wyszli gospodarze. Nemanja Vidić wykorzystał w 58. minucie dośrodkowane Wayne'a Rooneya. Dziewięć minut później było już 1:1 po golu Bastiana Schmeinsteigera, który w doliczonym czasie gry zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Oznacza to, że nie zagra on w rewanżu.

W środowych (2 kwietnia) meczach Paris Saint Germain podejmuje Chelsea Londyn, a Real Madryt Borussię Dortmund. W barwach niemieckiej ekipy może zabraknąć Polaków. Jakub Błaszczykowski leczy uraz kolana, Robert Lewandowski pauzuje za kartki, a Łukasz Pisczek zmaga się z kontuzją mięśniową. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20.45.