Sześć goli w Piotrkowie, Polska remisuje z Finlandią [wideo]

Aż sześć bramek zobaczyli kibice na stadionie miejskim w Piotrkowie Trybunalskim. Reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała 3:3 z rówieśnikami z Finlandii.

Po 26 latach Reprezentacja Polski wróciła do Piotrkowa Trybunalskiego. Choć był to tylko mecz drużyny do lat 18 z rówieśnikami z Finlandii, na stadionie miejskim zasiadł komplet, 2800 kibiców. Nie mogli oni być zawiedzeni. - Mecz mógł się podobać. Sporo się działo - relacjonował dla Radia Łódź Jacek Stępnicki.

Fani, którzy na trybuny zostali wpuszczeni za darmo, mogli oklaskiwać po trzy gole Polaków i Finów. Strzelanie rozpoczął w 12. minucie Anselmi Nurmela. Jeszcze przed przerwą wyrównał Robert Bartczak.

Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszli goście. Bramkę w 67. minucie zdobył Elias Ahde. Dziesięć minut później było już 1:3. Gola z karnego strzelił Richard Jensen. Polacy się nie załamali i błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Jakuba Łukowskiego. Pomocnik Zawiszy Bydgoszcz huknął z 30 metrów pod samą poprzeczkę. - Była to najpiękniejsza bramka tego meczu - przyznał Stępnicki. W 81. minucie było już 3:3. Do siatki Finów trafił Damian Garbacik.

Zadowolony z postawy swoich zawodników był Rafał Janas, choć nie ukrywał, że było też sporo błędów. - Mieliśmy momentami dużą przewagę, ale były chwile, kiedy byliśmy zagubieni, gra w defensywie szwankowała. Wszystkie trzy bramki straciliśmy po własnych błędach. Musimy wyciągnąć wnioski ze słabszych momentów i dążyć do tych lepszych, w których pokazaliśmy fajną piłkę - powiedział selekcjoner kadry do lat 18.

Czy młodym Biało-Czerwonym uda się wyciągnąć odpowiednie wnioski dowiemy się już w czwartek (3 kwietnia). Polacy znów zagrają z Finami. Tym razem na stadionie w Bełchatowie. Początek spotkania o godzinie 18.