PGE GKS Bełchatów wygrał z Olimpią Grudziądz

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali u siebie z Olimpią Grudziądz 2:1.

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów nie najlepiej zaczęli rundę wiosenną I ligi. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali z Okocimskim Brzesko oraz zremisowali z Chojniczanką Chojnice i GKS-em Katowice. Dystans do prowadzącego Górnika Łęczna się zwiększył, a bełchatowian przeskoczyli jeszcze gracze Arki Gdynia.

Tym razem piłkarze PGE GKS-u mieli szansę odrobić straty. Zarówno łęcznianie, jak i gdynianie stracili punkty w sobotę (obie drużyny zremisowały). "Brunatni" potrzebowali zwycięstwa w niedzielę (30 marca), aby powrócić na drugie miejsce. Cel udało się osiągnąć, chociaż nie przyszło to łatwo. W 24. minucie bramkę zdobył Robert Pisarczuk. Gospodarze wyrównali po dziesięciu minutach. Hristijan Kirovski wykorzystał dobrą akcję i skierował piłkę do siatki głową. Losy spotkania rozstrzygnął w 66. minucie Adrian Basta.

Po tej wygranej PGE GKS znów jest na 2. miejscu w tabeli. Podopieczni Kamila Kieresia tracą trzy punkty do prowadzącego Górnika Łęczna.

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz
(Wynik końcowy)
2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 R. Pisarczuk (24. minuta) 1:1 H. Kirovski (34. minuta) 2:1 A. Basta (66. minuta)