Pięć goli piłkarzy PGE GKS-u Bełchatów

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali sparing z Rakowem Częstochowa 5:1.

(Fot. PGE GKS Bełchatów)

Za nami już trzy kolejki I ligi rozegrane w 2014 roku. Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów zaliczyli mały falstart. Na początek wygrali co prawda z Okocimskim Brzesko 1:0, ale później zremisowali zaledwie na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice. Ostatni wyjazdowy remis z GKS-em Katowice można już traktować jako dobry wynik, ale w tabeli "Brunatni" spadli z 2. na 3. miejsce w tabeli.

Trener Kamil Kiereś postanowił rozruszać swoich podopiecznych w sparingu. Czwartkowy mecz z Rakowem Częstochowa odbył się na głównej płycie stadionu przy ul. Sportowej 3. Bełchatowianie urządzili sobie ostre strzelanie. Worek z bramkami rozwiązał w 20. minucie Hristijan Kirovski, wykorzystując rzut karny. Pięć minut później goście mogli wyrównać w ten sam, ale strzał z jedenastu metrów obronił Arkadiusz Malarz. Przed przerwą drugiego gola strzelił Kirovski.

W drugiej połowie do siatki Rakowa trafili jeszcze Daniils Turkovs (51. minuta), Andreja Prokić (54. min.) i Szymon Sawala (89. min.). Honorowe trafienie dla gości zaliczył Adrian Świerk w 75. minucie.

Kibice PGE GKS-u mają nadzieję, że ich zawodnicy zaprezentują taką formę strzelecką w niedzielę (30 czerwca). Bełchatowianie zagrają o godzinie 12.30 z Olimpią Grudziądz. Mecz będzie relacjonowany na żywo na antenie i portalu Radia Łódź.