Widzewianki rozgromione [ZDJĘCIA]

Koszykarki Cosinus Widzewa Łódź przegrały u siebie z Investinthewest AZS-em AJP Gorzów Wielkopolski 53:90.

Wyrównana walka w tym spotkaniu trwała tylko w pierwszej kwarcie. Łodzianki przegrały ją 15:17. Później było już tylko gorzej. Na przerwę przyjezdne schodziły prowadząc 53:30. W drugiej połowie gorzowianki jeszcze podwyższyły prowadzenie.

W Cosinus Widzewie bardzo dobrze prezentowała się tylko Angela Beadle. Amerykanka zdobyła 20 punktów i 10 zbiórek. Dziesięć "oczek" dołożyła Sylwia Bujniak. Słabiej wypadły pozostałe liderki - Aleksandra Pawlak (5 pkt.) i Julia Drop (3 pkt.).

O wysokim zwycięstwie gorzowianek zadecydowała w głównej mierze walka na tablicach. Przyjezdne miały 48 zbiórek, a widzewianki ledwie 25. Sama Courtney Hurt zaliczyła 20 zbiórek dla AZS-u, w tym rekordowe 14 w ataku.

Cosinus Widzew pozostaje na 10. miejscu w tabeli Basket Ligi Kobiet.