Gortat zdobył 17 punktów. Wizards przegrywają z Suns

Washington Wizards przegrali u siebie z Phoenix Suns 93:99. Marcin Gortat zdobył 17 punktów, ale nie wyróżnił się niczym innym.

Koszykarze Washington Wizards przegrali drugi mecz z rzędu. Po wyjazdowej porażce z Denver Nuggets tym razem ulegli u siebie Phoenix Suns 93:99. Goście szybko osiągnęli przewagę i po pierwszej połowie prowadzili już 54:44. Po zmianie stron podkręcili jeszcze tempo i w 6. minucie 3. kwarty ich przewaga wynosiła już 25 punktów.

"Czarodzieje" nie dali za wygraną. Za odrabianie strat wziął się John Wall, który od tego momentu zdobył 24 punkty (łącznie 29). Na 1,5 minuty przed końcową syreną straty gospodarzy wynosiła tylko trzy "oczka" (90:93). Po chwili za trzy punkty trafił jednak Eric Bledsoe i to odebrał szanse graczom ze stolicy.

W meczu przeciwko dawnej drużynie dobrze rzutowo zaprezentował się Marcin Gortat, zdobywając 17 punktów. Łodzianin trafił 8 z 11 rzutów z gry, ale tylko jeden z czterech wolnych. Naszemu środkowemu słabiej szło za to pod tablicami, zebrał zaledwie pięć piłek. Ponadto zanotował dwie straty i raz faulował. Nie zaliczył żadnej asysty, a przez 30 minut, kiedy był na parkiecie Washington byli słabsi od rywali o 15 punktów.

Wizards zajmują 6. miejsce w Konferencji Wschodniej. Wygrali 36 spotkań i ponieśli 35 porażek. Do końca sezonu zasadniczego pozostało jedenaście meczów.