Od 0:2 do wygranej. Udany rewanż ŁKS-u [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały w Atlas Arenie z Giacomini Budowlanymi Toruń 3:2.

W spotkaniu beniaminków Orlen Ligi, łodzianki chciały się zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejki tego sezonu. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły jednak przyjezdne, które wygrały dwukrotnie do 21.

Trzeciego seta znów lepiej zaczęły torunianki. Prowadziły już 10:7, ale na zagrywkę weszła Katarzyna Bryda i wyprowadziła gospodynie na trzy punkty przewagi (13:10). Ełkaesianki wygrały 25:20 i przedłużyły szanse na triumf.

Początek czwartego seta należał ponownie do przyjezdnych, ale w końcówce dominowały biało-czerwono-białe. Prowadzonych przez Izabelę Kowalińską i Katarzynę Sielicką ŁKS wygrał do 18.

O losach pojedynku zadecydował tie-break, w którym toczyła się zacięta walka. Pierwsze piłki meczowe miały przyjezdne, ale łodzianki umiejętnie się broniły. Spotkanie zdecydowanym atakiem z lewego skrzydła zakończyła (19:17) Sielicka, która odebrała nagrodę dla MVP meczu.