ŁKS wygrywa w ostatnim meczu roku [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Ursusem Warszawa 3:1. Łodzianie są jedyną niepokonaną drużyną w III lidze, Grupie I i zasłużenie liderują z 5 punktami przewagi nad drugą Drwęcą.

Sponsorem relacji z meczu ŁKS Łódź - Ursus Warszawa były bezpłatne Szkoły dla dorosłych Cosinus
ŁKS Łódź - Ursus Warszawa (Fot. Robert Zwoliński)

ŁKS Łódź - Ursus Warszawa
3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 M. Cichowlas (14. minuta) 2:0 J. Radionow (22. minuta) 3:0 J. Radionow (37. minuta) 3:1 M. Muszyński (73. minuta)

Żółte kartki: Cegiełka, Maślanka, Muszyński (Ursus)

Koniec. Łodzianie mają pięć punktów przewagi nad Finishparkiet Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, która zremisowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki. To był ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Ełkaesiacy są jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie w Grupie I III ligi

90'+4 Kacela ładnie ruszył lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny

90'+3 Chałas uderzył potężnie z 14 metrów, ale jeszcze dalej od bramki

90'+2 Kolejny rzut rożny dla warszawian. Jeszcze dwie minuty gry

90' Kontra łodzian. Sarafiński ruszył prawą stroną, zagrał w pole karne do obiegającego go Pyciaka, a ten szukał Radionowa, ale obrońca uprzedził Ukraińca

89' Kopka siada już na ławce, a na murawie melduje się Kacela

88' Róg dla gości

87' Mąka wchodzi za Maślankę

86' Kowal opatrywany na murawie

83' Muszyński nie pilnowany na 17. metrze, ustawia sobie piłkę i strzela... wprost w Kołbę

83' Kołba dalekim wyjściem do linii bocznej pola karnego zatrzymuje kontrę gości

80' Ełkaesiacy cofnięci, warszawianom trochę brakuje umiejętności, ale do końca będą groźni

76' Ożywili się jeszcze zawodnicy Ursusa

Goście wykonywali rzut wolny, w słupek trafił chyba Radionow, a dobitka Muszyńskiego była już celna. Ełkaesiacy mieli pretensje, że jeden z rywali był na spalonym, ale nie brał on udziału w akcji

73' GOL! 3:1! Mateusz Muszyński!

73' Kowal wchodzi w miejsce Gamrota, który cały czas jest opatrywany za linią boczną

71' Sarafiński wychodzi na czystą pozycję, mija Selerskiego, ale dał się zamknąć i nie zdecydował się na strzał. Podał w końcu do Radionowa, który zagrał wprost w ręce bramkarza

70' Zawadka wchodzi w miejsce Ambrozika. Gamrot opatrywany na murawie, ale będzie potrzebna zmiana

69' Muszyński ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola na Gamrocie

68' Słupek po strzale Radionowa! Ładną akcję przeprowadził Guzik, który wystawił piłkę Ukraińcowi na 11. metrze

65' Sarafiński zmienia Bryłę

64' Łodzianie spokojnie rozgrywają piłkę i powoli przesuwają się pod pole karne przeciwników. Kopka dostaje dobrą piłkę od Pyciaka, ale zamiast strzelać, szuka Radionowa

61' Kocot centruje na długi słuipek z wolnego, tam najwyżej skacze Cichowlas, który uderza głową... Selerski i wszyscy piłkarze patrzą jak piłka przelatuje niedaleko spojenia słupka z poprzeczką

59' Guzik do Pyciaka na prawe skrzydło, ten wycofuje do Guzika, który kiksuje przy próbie strzału

58' Pierwszyw tym meczu rzut rożny dla Ursusa

56' Gamrot uderza z ponad 30 metrów, dwa metry nad poprzeczką

54' Dalekie podanie na wolne pole do Radionowa, który wpada w pole karne i mocno strzela, obok bramki

53' Chałas uderza teraz z 20 metrów, ale nadal z dala od celu

52' Aktywniejsi po przerwie warszawianie. Ełkaesiacy cofnięci na własną połowę

50' Bryła nie ma pomysłu jak odegrać i uderza, ale lekko i w sam środek

49' Guzik faulowany przed polem karnym gości, Maslanka wybija piłkę i trafił w głowę ełkaesiaka. Żółta kartka dla... Maślanki, Guzik opatrywany przez masażystów

47' Groźne uderzenie Chałasa z 25 metrów... piłka mija bramkę i lecącego Kołbę o ok. 2 metry

46' Punktualnie o 14 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana u gospodarzy. Guzik zmienił Nowaka

Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS zasłużenie prowadzi 3:0

43' Gamrot z Rozmusem świetnie zatrzymali Muszyńskiego przy narożniku boiska

41' Warszawianie już w komplecie

40' Na murawie cierpi jeden z przyjezdnych, to chyba Słomka

Kocot dośrodkował z rzutu wolnego przy linii bocznej boiska, Radionow uciekł obrońcom i strzałem głową z 10 metrów pokonał Selerskiego

37' GOL! Jewehen Radionow! 3:0!

36' Bryła opatrywany na połowie gości

35' Selerski zatrudniony przez ełkaesiaków, ale to uderzeni było lekkie i w środek

33' Teraz leży Baranowski. Po drugiej bramce dla gospodarze, nie dzieje się nic

32' Chałas jakoś się pozbierał o własnych siłach

30' Przy narożniku boiska ucierpiał jeden z gości

27' Ełkaesiacy spokojnie czekają na rywali na własnej połowie i będą próbowali kontrować

24' Juraszek blokuje dogranie z prawej strony, a mogło być groźnie

Piękna akcja łodzian. Bryła ruszył prawą stroną, skupił na sobie uwagę dwóch graczy i zagrał piętą do Kocota, a ten bez przyjęcia dośrodkował na 11. metr, gdzie najwyżej skoczył Radionow i strzałem głową po długim rogu pokonał golkipera gości

22' GOOOOL! 2:0! Jewhen Radionow!

19' Kołba znów czujnie na przedpolu

18' Kopka ucierpiał przy własnym polu karnym

Pięciu ełkaesiaków stało przy piłce przed rzutem wolnym, łodzianie rozegrali krótko, goście nie wybiegli z muru i potężnym strzałem z prostego podbicia popisał się Cichowlas. Selerski nie miał żadnych szans

14' GOOOOOOOOLLLLL!!! Mariusz Cichowlas! 1:0!

13' Jeszcze żółta kartka, chyba dla Cegiełki, chociaż zrobiło się duże zamieszanie i nie mamy 100-procentowej pewności, że to stoper dostał kartkę

12' Cegiełka trzyma ręką Radionowa, który próbuje wyjść na dobrą pozycję. Faul! 28 metrów do bramki

11' Bryła wpada w pole karne i pada na murawie, ale na pewno nie było faulu

9' Radionow przejmuje piłkę w środku i zagrywa na wolne pole do Bryły... przesadził z siłą!

7' Błąd jednego z warszawian, jednak Kopka nie zdążył przed Selerskim

6' Kołba na 16. metrze łapie piłkę, uprzedzając Muszyńskiego

5' Radionow przedziera się środkiem, i uderza z 25 metrów z powietrza... daleko od celu

3' Słabe dośrodkowanie Bryły z prawej strony

1' Mecz rozpoczął się dwie minuty przed godziną 13. Goście w niebieskich strojach, gospodarze w białych getrach, czerwonych spodenkach i biało-czerwonych koszulkach

Godzina 12.55 Rezerwowi w ŁKS-ie: P. Kazimierczak - A. Golański, M. Kacela, M. Kowal, M. Michałek, D. Guzik, D. Sarafiński. Trenerem jest Marcin Pyrdoł

Godzina 12.50 Na ławce rezerwowych Ursusa zasiądą: A. Haluch - M. Mąka, A. Zawadka, Sz. Kołosowki, K. Świerczek. Trenerem jest Michał Pulkowski

Godzina 12.48 Kapitanem ŁKS-u jest dzisiaj Kocot. Nominalny kapitan, Aleksander Ślęzak, pauzuje za żółte kartki

M. Kołba - P. Pyciak, M. Cichowlas,K. Juraszek, K. Rozmus, Ł. Kopka,  P. Kocot, P. Bryła (65. D. Sarafiński), M. Gamrot (73. M. Kowal), J. Nowak (46. D. Guzik), J. Radionov M. Selerski - J. Kabala, K. Cegiełka, G. Skowroński, M. Baranowski, M. Muszyński, R. Słomka, M. Prusinowski, P. Maślanka (87. M. Mąka), M. Ambrozik (70. A. Zawadka), T. Chałas

Godzina 12.43 Jesteśmy na stadionie przy al. Unii. Przypominamy, że dzisiejszy pojedynek odbywa się bez udziału publiczności. Za chwilę podamy składy

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".

Brawo! Mamy mistrza jesieni i do tego Jewhen prowadzi w klasyfikacji strzelców z 11 bramkami!