Słaby mecz Gortata. Wizards wygrywają z Nets

Washington Wizards wygrali z Brooklyn Nets 101:94. Marcin Gortat zagrał słabszy mecz. Zdobył dwa punkty i miał osiem zbiórek.

Cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze Washington Wizards. Pokonali u siebie Brooklyn Nets, którzy byli przed nimi w tabeli Konferencji Wschodniej. Dzięki zwycięstwu przeskoczyli jednak rywali Nowego Jorku.

Do sukcesu poprowadził "Czarodziejów" John Wall. Rozgrywający zdobył 33 punkty. W czwartej kwarcie świetnie zagrał Drew Gooden, który zdobył w niej 11 ze swoich 21 punktów. To właśnie w ostatniej części gry gospodarze odrobili 10 punktów straty i ostatecznie wygrali 101:94.

Słabszy mecz rozegrał tym razem Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 2 punkty, trafiając tylko raz na osiem prób z gry. Do tego dołożył 8 zbiórek, 2 asysty i 3 bloki. Popełnił cztery straty i raz faulował. Zagrał prawie 22 minuty, ale w tym czasie jego drużyna była gorsza od rywali o 10 punktów.