Siatkarki Budowlanych zmiecione z parkietu przez ATOM

ATOM Trefl Sopot wygrał bez problemów z Beef Master Budowlanymi Łódź 3:0. Łodzianki walkę nawiązały tylko w ostatnim secie.

(Fot. mat. prasowe Budowlani Łódź)

Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały zdecydowanie z ATOM-em Trefl Sopot w pierwszym meczu fazy play-off Orlen Ligi. Łodzianki zostały zdeklasowane. W pierwszych dwóch setach zdobyły łącznie 31 punktów.

Podopiecznym Adama Grabowskiego udało się nawiązać walkę dopiero w trzeciej partii. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły nawet 16:13. Chwilę później było jednak 21:19 dla gospodyń i nadzieje kibiców Budowlanych na ugranie choćby seta prysły jak bańka mydlana. Partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Łodzianki zagrały fatalnie w każdym elemencie gry. Miały zaledwie 29 procent pozytywnego przyjęcie i 11 perfekcyjnego, przy 41 i 23 proc. rywalek. Budowlany siedem razy zostały zablokowane, a same zatrzymały przeciwniczki dwukrotnie. Podopieczne Grabowskiego atakowały ze skutecznością 27 procent, a Mistrzynie Polski z 51-procentową skutecznością.

Drugi mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw odbędzie się w niedzielę (16 marca) również w Sopocie. Początek spotkania o godzinie 17.