Udany powrót Gortata do Orlando

Washington Wizards wygrali na wyjeździe z Orlando Magic po dogrywce 105:101. Marcin Gortat w hali swojego pierwszego klubu w NBA zdobył 19 punktów i 14 zbiórek.

Koszykarze Washington Wizards przerwali serię dwóch porażek, choć na 45 sekund przed końcem meczu z Orlando Magic przygrywali pięcioma punktami (82:87). W ostatnich akcjach gości prowadził John Wall, który najpierw trafił dwa z trzech rzutów wolnych. Później rozgrywający "Czarodziejów" zebrał w obronie i rzucił za trzy, doprowadzając do dogrywki.

W doliczonym czasie obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Skuteczniejsi byli gracze ze stolicy USA. Dogrywkę wygrali 18:14, a cały mecz 105:101.

Bardzo dobrze w spotkaniu ze swoją pierwszą drużyną w NBA zagrał Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 19 punktów. Nie zaimponował jednak skutecznością rzutów z gry (6 trafionych na 13), ale trafił za to 7 z 8 wolnych. Polak zanotował też 14 zbiórek (wszystkie w obronie). Do tego dołożył 3 asysty, 2 bloki i jeden przechwyt. Popełnił 2 faule, miał też jedną stratę i raz został zablokowany. Na parkiecie spędził 44 minuty i Wizards byli w tym czasie lepsi od rywali o 17 punktów. To był najwyższy wskaźnik +/- w tym spotkaniu.