Giganci Siatkówki z Bełchatowa

Siatkarze PGE Skry Bełchatów po raz piąty wygrali charytatywny turniej "Giganci Siatkówki".

Michał Winiarski zagrał w obu spotkaniach

W Szczecinie bełchatowianie pokonali dwie niemieckie drużyny. W pojedynku z Berlin Recycling Volley trener Philippe Blain dał odpocząć m.in. Mariuszowi Wlazłemu, Karolowi Kłosowi i Nicolasowi Uriarte. Mimo to, żółto-czarni zwyciężyli 3:0. W tej konfrontacji szczególnie wyróżnił się Drażen Luburić. Serbski atakujący zdobył aż 20 punktów.

W drugim pojedynku przeciwnikiem PGE Skry było VFB Friedrichschafen. Bełchatowianie pierwszego seta zwyciężyli na przewagi (27:25), a drugiego do 20. W trzeciej partii górą byli Niemcy (do 21). W czwartym secie podopieczni Blaina pozwolili rywalom na zdobycie tylko 19 "oczek".

Tym razem motorem napędowym był podstawowy atakujący. Wlazły zdobył 25 punktów. Dobrze z ławki zaprezentował się też Artur Szalpuk (11 pkt.).

Siatkarze PGE Skry obronili tytuł. Jednocześnie wygrali też Międzynarodowy Turniej Charytatywny "Giganci Siatkówki" po raz piąty.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".