Świetny Gortat, ale Wizards przegrywają z Heat

Marcin Gortat rozegrał zdobył 14 punktów i zanotował 18 zbiórek. Jego Washington Wizards przegrali jednak z Miami Heat.

Nie udało się koszykarzom Washington Wizards wygrać po raz drugi w tym sezonie z Mistrzami NBA, Miami Heat. W spotkaniu rozgrywanym na Florydzie ton wydarzeń nadawali gospodarze. Goście nie odpuszczali i w 4. kwarcie prowadzili nawet 84:83. Ostatnie sześć minut meczu należało jednak do Heat, a w zasadzie to do ich "Wielkiej trójki".

Dwyane Wade, Chris Bosh i LeBron James zdobyli w końcówce wszystkie szesnaście punktów dla swojej drużyny, która zwyciężyła ostatecznie 99:90. W zespole ze stolicy słabiej wypadli John Wall (7 punktów, 8 asyst i 7 strat) oraz Trevor Ariza (6 pk.t, 5 strat).

Liderem Wizards był w tym spotkaniu Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 14 punktów (7 trafionych na 15 rzutów z gry) i zanotował 18 zbiórek (wyrównany rekord kariery). Łodzianin aż 9 z tych piłek zebrał w ataku, czym ustanowił swój nowy rekord. Poza tym nasz środkowy miał 4 asysty i jedną stratę. Nie faulował ani razu. Zagrał 32,5 minuty.

Washington z 33 zwycięstwami i 30 porażkami zajmują 5. miejsce w Konferencji Wschodniej. Miami są na drugiej pozycji (bilans 44-17).