Bieg Fabrykanta 2016 za nami [DUŻO ZDJĘĆ]

Ponad 2 tysiące osób wystartowało w VI Biegu Fabrykanta. Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Tomasz Osmulski.

Tomasz Osmulski na linii mety 6. Biegu Fabrykanta (Fot. Robert Zwoliński)

Start i meta tegorocznego Biegu Fabrykanta zostały zlokalizowane w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zawodnicy pobiegli m.in. ulicami Tymienieckiego, Kilińskiego i Przędzalnianą. Na tej ostatniej, w połowie dystansu (piąty kilometr), zlokalizowany był punkt z wodą, na którym stali wolontariusze Radia Łódź i ZWiK-u.

W samej ŁSSE znalazło się też plenerowe studio Radia Łódź.

Osmulski pokonał dystans w 32 minuty i 43 sekundy. Biegaczom rywalizację utrudniało mocno świecące słońce.

Bieg Fabrykanta 2016 (Fot. Robert Zwoliński)
Plenerowe studio Radia Łódź przy linii mety 6. Biegu Fabrykanta (Fot. Robert Zwoliński)