Szczypiorniści bez medalu IO

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 25:31 w meczu o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Karol Bielecki przez cały olimpijski turniej grał bardzo dobrze (Fot. Steindy/wikimedia.org)

Dzięki dobrej i mocnej obronie, po 14 minutach Polacy wyszli na prowadzenie 8:5. Po czasie rywale jednak zmienili grę i zdobyli cztery kolejne bramki. "Biało-Czerwoni" marnowali rzut karny i gry w przewadze. Problemy w ataku miał Karol Bielecki. Nasz lider tracił piłki i pudłował, a przeciwnicy wykorzystywali te błędy. Do przerwy przegrywaliśmy 13:17.

Po zmianie stron "Biało-Czerwoni" nie byli w stanie odrobić strat. Niemcy wykorzystywali nasze błędy i powiększali przewagę. Ostatecznie Mistrzowie Europy zwyciężyli 31:25 i zdobyli brązowe medale Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.