Widzew Łódź vs Lech Poznań (minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Lechem Poznań 2:2. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Dobiegła końca 25. kolejka sezonu 2013/2014 T-Mobile Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z Lechem Poznań 2:2 na własnym stadionie. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Gospodarze mieli szansę zbliżyć się nieco do przedostatniego Podbeskidzia Bielsko-Biała, do którego tracili już 7 punktów. Goście natomiast chcieli złapać kontakt z drugim Ruchem Chorzów i trzecią Wisłą Kraków, do których brakowało im 4 punktów. Podział punktów nikogo nie może satysfakcjonować, ale łodzianie zagrali najlepsze spotkanie w tym roku.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu Widzew Łódź - Lech Poznań.

Widzew Łódź - Lech Poznań
(Wynik końcowy)
2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Arboleda (34. minuta) 0:2 Ł. Teodorczyk (54. minuta) 1:2 M. Kaczmarek (70. minuta) 2:2 E. Visnakovs (78. minuta)

Urdinov (Widzew) Douglas, Wołąkiewicz, Trałka (Lech)

P. Wolański - P. Stępiński, K. Nowak, P. Mroziński, Y. Urdinov, M. Kaczmarek, K. Lafrance, M. Centarski (46. A. Bruno), P. Mikita, V. Batrović (76. X. Gela), E. Visnakovs M. Gostomski - M. Możdżeń, H. Wołąkiewicz, M. Arboleda, B. Douglas, Sz. Pawłowski (21. D. Claasen), Ł. Trałka, K. Linety, K. Hamalainen, G. Lovrencsics, Ł. Teodorczyk (79. B. Kownacki)

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 2:2.
  90'+3 Rzut rożny dla gości, Wolański broni. Trałka nie pozwala naszemu bramkarzowi wybić piłki i żółta kartka dla lechity, ale kontra zatrzymana.
  90'+2 Trałka przed szansą, ale zamiast w piłkę trafia w nogi Lafrance'a
  90' Lovrencsics ładnie minął dwóch rywali, ale strzał zbyt mocny. Skurcze łapią Stępińskiego. Mecz potrwa jeszcze dodatkowe trzy minuty.
  89' Lechici w obronie, ale łodzianie mają problem aby ją sforsować. Do końca coraz mniej czasu. Uda się łodzianom?
85' Wolański paruje na róg po zaskakującym strzale
  84' Róg dla Lecha, nie zgadza się z tą decyzją Nowak. Na szczęście obrońcy wybijają
  82' Wolański uprzedza Kownackiego wychodząc na 20. metr. Chwilę wcześniej Bruno przypadkowo wyciął wślizgiem Visnakovsa.
  81' Wzmaga się doping na trybunach. Kibice wierzą jeszcze w zwycięstwo, piłkarze też wyraźnie uwierzyli!
  79' Schodzi Teodorczyk, wchodzi Kownacki. Visnakovs zdobył gola głową po dośrodkowaniu z lewej strony. "Wiśnia" uderzył w długi róg bramkarza.
  78' GOOOOOOOLLLLLL!!! Visnakovs!
  76' Gela wchodzi za Batrovicia
75' Świetna interwencja Wolańskiego, który wybija na róg. Wcześniej leżał na murawie Alex, ale podniósł się.
  72' Żółta kartka dla Wołąkiewicza
  "Kaka" świetnie zamknął akcję i podanie z prawej strony od Alexa Bruno
  70' GOOOL! Marcin Kaczmarek!
  69' Mroziński przerzuca na prawą stronę do Stępińskiego... aut dla Lecha. Piłka minęła Stępińskiego o jakieś 10 metrów.
  68' Seria kilku dośrodkowań widzewiaków w pole karne przeciwników, ale nic z tego nie wynika
  67' Żółta kartka dla Douglasa za wykłócanie się z sędzią liniowym. Wcześniej ładnie w narożniku boiska utrzymał się przy piłce i wywalczył korner Visnakovs.
64' Lafrance pada na murawę, potrzebna pomoc fizjoterapeutów
  61' Claasen przerzuca piłkę nad poprzeczką. Batrović, który zajął miejsce Cetnarskiego spuchł, już nawet nie wraca się do obrony.
  59' Visnakovs wywalczył piłkę w środku boiska i popędził w stronę bramki rywali. Będąc przed polem karnym zdecydował się na strzał, futbolówka przeszła ok. 3 metrów nad poprzeczką.
  56' Kibice skandują: "Hej Cacek, gdzie te puchary?!"
  54' GOL. Łukasz Teodorczyk. Niepilnowany na lewej stronie pola karnego Teodorczyk otrzymuje podanie i pewnym strzałem przy głowie Wolańskiego podwyższa wynik spotkania.
  52' Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Otrzymał ją Urdinov za faul przy linii bocznej boiska w środkowej strefie
  50' Ładna ruletka Urdinova, który jest po chwili faulowany. Obrońca szybko się podnosi i zachęca kibiców do głośniejszego dopingu
47' Lafrance wybija na róg
  46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. W Widzewie jedna zmiana. Cetnarskiego zmienił Alex Bruno. Nie ma się co dziwić trenerowi Skowronkowi.
  Zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Widzewiacy przegrywają 0:1, choć mieli też swoje sytuacje. To chyba jak do tej pory najlepszy mecz łodzian w tym roku. Czy uda im się odrobić?
  45' Kolejna groźna kontra Widzewa, tym razem nie było Urdinova i Cetnarskiego i było dużo groźniej. Podanie Kaczmarka do wychodzącego na czystą pozycję Visnakovsa przecina w ostatniej chwili Arboleda. Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy
  42' Cetnarski w dziecinny sposób ograny przez Claasena. Kapitan Widzewa nadaje się tylko i wyłącznie, aby usiąść na trybunach
  42' Kapitalne interwencje Wolańskiego! Bramkarz Widzewa dwukrotnie zatrzymał Teodorczyka, próbującego strzelać po krótkim słupku i na koniec dobitkę głową Hamalainena
  41' Cetnarski strzela, a w zasadzie to podaje do bramkarza głową z 15 metrów. Fatalnie wrzucił w tej sytuacji Urdinov
39' Douglas wrzuca z lewej strony, Teodorczyk bez problemów uwalnia się od krycia i strzela. Tylko poprzeczka
  36' Visnakovs strzela z 14 metrów. Gdyby to było rugby, to by trafił.
  Arboleda wykorzystał zgranie kolegi z długiego słupka
  34' Gol. Manuel Arboleda trafia z 4 metrów, zupełnie niepilnowany
  34' Mroziński przypadkowo wybija na rzut rożny
  32' Kąśliwe uderzenie Mikity z narożnika pola karnego, ale Gostomski wybija do boku.
  30' Cetnarski z wolnego z 50 metrów podaje po linii do Stępińskiego... Usain Bolt może by zdążył.
  28' Mikita próbuje strzału sprzed pola karnego... aut dla Lecha...
25' Wolański pewnie łapie futbolówkę po strzele z wolnego.
  24' Starcie Linetty'ego z Cetnarskim. Sędzia Borski gwiżdże faul widzewiaka. Wolny z ok. 20 metrów, ale znów dużo kontrowersji.
  23' Lafrance dobrze przerzuca na prawo do Cetnarskiego, ten słabo wrzuca w pole karne, ale Batrović przejmuje piłkę. Ostatecznie po dużym zamieszaniu obrońcy wybijają piłkę z pola karnego.
  21' Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Z murawy schodzi Pawłowski, w jego miejsce pojawia się Claasen.
  20' Róg dla poznaniaków, widzewiacy wychodzą z kontrą. Cetnarski przypadkowo minął jednego rywala i zrobiło się cztery na jeden, ale Urdinov niemal potyka się o piłkę 20 metrów przed polem karnym...
  18' Kaczmarek dośrodkował prosto w ręce Gostomskiego i poszła kontra, ale wyjaśniona przez obrońców.
  17' Dobre podanie na lewą stronę pola karnego do Mikity, ale Pawłowski zdążył za widzewiakiem.Róg dla gospodarzy
15' Kolejny róg dla gości. Fajnie piłkę rozegrał w środku pola Trałka, który podał pod nogami do Hamalainena, a Fin sprytnie przerzucał na lewą stronę. Stępiński zdążył wybić jednak piłkę.
  13' Po dośrodkowaniu z wolnego strzał, ale piłka przelatuje nad poprzeczką
  12' Pawłowski pada tuż przed polem karnym z boku boiska, sędzia Borski odgwizduje faul Urdinova. Bardziej wyglądało to na pad poznaniaka niż przewinienie, ale może tam coś było...
  10' Łodzianie wybijają pikę daleko po kornerze rywali, ale z przodu nikogo nie było
  9' Strzał Linetty'ego, po chwili dobitka i rzut rożny dla Lecha
  6' Dużo niedokładności, gra toczy się w środkowych 30-40 metrach boiska.
  4' Początkowe badanie się obu drużyn, trwa walka o środek pola. Powoli do głosu zaczynają dochodzić goście.
1' Minutę po godzinie 18 sędzia Marcin Morski rozpoczął to spotkanie.
  Na ławce Widzewa zasiądą z kolei: M. Mielcarz, R. Augustyniak, A. Bruno, X. Gela, M. Kikut, M. Wasiluk, A. Visnakovs
  Na ławce rezerwowej Lecha zasiądą dzisiaj: K. Kotorowski, T. Kędziora, D. Claasen, P. Arajuuri, D. Kownacki, L. Henriquez, D. Injac. Trenerem jest Mariusz Rumak
  Godzina 17.25 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze są już na rozgrzewce, kibiców na razie najwięcej pod Zegarem. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.