IO Rio 2016. Janowicz przegrywa po zaciętej walce

Jerzy Janowicz na pierwszej rundzie zakończył zmagania olimpijskie. Łodzianin przegrał z Gillesem Mullerem.

(Fot. JB. Autissier OSDF / Panoramic )

Po 2,5 godzinie twardej walki, Jerzy Janowicz musiał uznać wyższość Gillesa Mullera w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego. Łodzianin zaczął słabo, bo już w drugim gemie dał się przełamać.

Luksemburczyk prowadził 4:1, ale "Jerzyk" nie dał za wygraną. Dwa razy odebrał serwis przeciwnikowi i ostatecznie zwyciężył 7:5. W drugim secie górą był leworęczny Muller (6:1).

W trzecim secie obaj tenisiści pilnowali swoich podań. W siódmym gemie przełamał Luksemburczyk, ale po chwilę było już 4:4. O losach spotkania zadecydował tie-break.

Janowicz przełamał na samym początku. Później miał jeszcze raz przewagę minigema oraz dwie piłki meczowe przy serwisie przeciwnika. Nie udało się ich wykorzystać. Muller zakończył zmagania na 12:10 w tie-breaku.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".