Radość z trzech punktów. PGE GKS Bełchatów wygrał w Brzesku

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali na wyjeździe z Can-Pack Okocimskim Brzesko 1:0. Radości z trzech punktów nie kryli Grzegorz Baran i trener Kamil Kiereś.

(Fot. PGE GKS Bełchatów)

Dobrze wznowili rozgrywki I ligi piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Can-Pack Okocimski Brzesko 1:0. Bramkę w 31. minucie meczu zdobył Mateusz Mak, który skierował piłkę do siatki głową po podaniu Adriana Basty. Przyjezdni mogli podwyższyć jeszcze w pierwszej połowie, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał brat Mateusza, Michał. Braku drugiego gola żałował Grzegorz Baran, który podkreślił też, że drużyna jest dobrze przygotowana do rywalizacji.

- Pierwsze mecze są pewną niewiadomą, ale byliśmy pewni swoich umiejętności, pewni przygotowania. W całym okresie przygotowawczym, bardzo długim, trenowaliśmy solidnie. Byliśmy pewni, że jesteśmy należycie przygotowani do tego spotkania. Powinniśmy lepiej wykorzystać swoje umiejętności i sytuacje, jakie sobie stworzyliśmy. Już w pierwszej połowie mogło być 2:0 i spotkanie można by kontrolować. Niestety Michał Mak nie trafił, a chyba powinien dograć do pustej bramki. Przez to była nerwówka w końcówce, ale z przebiegu spotkania byliśmy drużyną lepszą i zasłużenie wygraliśmy - powiedział Baran

Radości z sukcesu piłkarzy nie krył trener bełchatowian. - To nasze szóste wyjazdowe zwycięstwo Każdy wyjazd to jest ciężki teren, ciężko się gra. Bardzo szanuję te trzy punkty. Zawsze pierwszy mecz jest dużą niepewnością. Ostatnie sparingi wskazywały dużo lepszy kierunek gry, niż dzisiaj zaprezentowaliśmy, ale na pewno dał się we znaki zawodnikom gliniany teren. Najważniejsze jest zwycięstwo, bo zawsze jest nutka niepewności. Ciesyzmy się, że mamy to za sobą, pracujemy dalej i myślimy o kolejnym meczu - przyznał Kamil Kiereś.

Kolejny mecz PGE GKS Bełchatów zagra w sobotę (15 marca) na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice.