Słabszy Gortat. Wizards wygrywają z Bucks

Washington Wizards wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 114:107. Marcin Gortat zdobył 11 punktów i 6 zbiórek.

Koszykarze Washington Wizards utrzymują wysoką formę. "Czarodzieje" wygrali ósmy z ostatnich dziesięciu meczów. Tym razem okazali się lepsi od Milwaukee Bucks.

Zawodnicy ze stolicy po pierwszej połowie mieli już ponad 20 punktów przewagi (75:53). Po zmianie stron stracili koncentrację i końcówkę mieli nerwową. Gospodarze na 2 minuty przed końcem zbliżyli się na 3 punkty (101:104).

Młodzi liderzy Wizards - Bradley Beal i John Wall szybko zdobyli kolejne osiem punktów i zespół z Waszyngtonu wygrał ostatecznie 114:107.

Słabszy - w porównaniu do ostatnich spotkań - mecz rozegrał Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 11 punktów (5 na 6 rzutów z gry i 1 na 4 wolne) i miał 6 zbiórek. Do tego dołożył 2 bloki i jedną asystę. Miał 2 faule i jedną stratę. Polak na parkiecie przebywał 31 minuty. W tym czasie Wizards byli gorsi od rywali o siedem punktów.