Janowicz przegrywa z Fallą i odpada z Indian Wells

Jerzy Janowicz przegrał z Alejandro Fallą 1:2. Polak przygodę z Indian Wells zakończył na 2. rundzie.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Krótko trwała przygoda Jerzego Janowicz z tegorocznym Indian Wells. Łodzianin do rywalizacji przystąpił w drugiej rundzie i od razu przegrał z Alejandro Fallą (75. w rankingu ATP).

Początek spotkania nie zapowiadał niespodzianki. Już w drugim gemie serwisowym rywala, "Jerzyk" miał szansę na przełamanie. Nie wykorzystał jej. Sam za to został przełamany na 4:2 dla Falli. Po chwili jednak było przełamanie powrotne i mogło się wydawać, że Polak opanował nerwy. Nic bardziej mylnego, kolejny gem, to znów wygrana odbierającego. Po chwili Falla zwyciężył przy własnym podaniu i całego seta 6:3.

W drugiej partii Janowicz dwukrotnie złamał przeciwnika. Utrzymywał przy tym własne podanie i zwyciężył do 2. W trzecim secie znów łodzianin na początku przełamał Kolumbijczyka i prowadził już 3:0. Serwując na mecz (5:3) "Jerzyk" wygrał zaledwie jedno podanie. W następnym gemie Polak miał nawet piłkę meczową, ale Falla się wybronił i wyrównał na 5:5.

W tie-breaku Falla zwyciężył do 5. Porażka 20. na świecie Janowicza to spora niespodzianka. Zawodnik MKT Łódź musi teraz czekać na turniej w Miami.