Srebro Hoffmanna, dalekie miejsca Urbanka i Bednarka

Karol Hoffmann zajął drugie miejscu w konkursie trójskoku podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2016.

Z bardzo dobrej strony pokazują się polscy lekkoatleci podczas Mistrzostw Europy 2016. W Amsterdamie złote medale zdobyli już Anita Włodarczyk, Robert Sobera i Piotr Małachowski. Na podium stanął też reprezentant województwa łódzkiego.

Karol Hoffmann zajął drugie miejsce w konkursie trójskoku. W drugiej próbie zawodnik MKS-u Aleksandrów Łódzki skoczył najlepiej w sezonie (16,96 m) i wysforował się na drugą pozycję. W kolejnej próbie Hoffmann jeszcze się poprawił, bijąc tym samym rekord życiowy (17,16 m). Więcej już się nie udało osiągnąć. Niemiec Max Hesse był lepszy o zaledwie 4 centymetry.

Dużo słabiej spisał się drugi z zawodników MKS-u. Robert Urbanek w rzucie dyskiem uplasował się na 9. miejscu (wygrał Małachowski). Do finału skoku wzwyż nie awansował z kolei Sylwester Bednarek z RKS-u Łódź.

W niedzielę (10 lipca) w finale 800 metrów wystartuje inny łodzianin - Adam Kszczot.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".