Cavs wyrównali. O mistrzostwie zadecyduje siódmy mecz

Koszykarze Cleveland Cavaliers wygrali u siebie z Golden State Warriors 115:101 w szóstym meczu finałów ligi NBA.

LeBron James (Fot. Keith Allison/wikimedia.org (CC BY-SA 2.0))

Obrońcy tytułu Mistrzów NBA, koszykarze Golden State Warriors prowadzili już w tegorocznym finale 2:0 oraz 3:1. Gracze Cleveland Cavaliers nie poddali się. Najpierw wygrali na wyjeździe 112:97, a w szóstym spotkaniu na własnym parkiecie okazali się lepsi 115:101.

Gospodarze ustawili sobie grę już w pierwszej kwarcie, zwyciężając 31:11. "Wojownicy" mozolnie odrabiali straty, ale decydujące 12 minut znów przegrali (30:35).

"Kawalerzystów" do triumfu poprowadził LeBron James, zdobywca 41 punktów, 11 asyst i 8 zbiórek.

Decydujące spotkanie odbędzie się na parkiecie Warriors.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.