EURO 2016 - wyniki, tabele, aktualności, terminarz [SERWIS SPECJALNY]

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016 rozgrywane są we Francji w dniach od 10 czerwca do 10 lipca. W EURO 2016 gra też Polska. Sprawdźcie wyniki, tabele i terminarz.

Po Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej to właśnie Mistrzostwa Europy są chyba najpopularniejszą imprezą sportową na świecie. Po raz trzeci z rzędu na EURO grają Polacy, którzy trafili do jednej grupy z Niemcami, Ukraińcami i Irlandczykami Północnymi. Po raz pierwszy w czempionacie Starego Kontynentu udział biorą 24 zespoły. Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup oraz cztery najlepszy ekipy z trzecich miejsc.

EURO 2016 rozgrywane jest we Francji od 10 czerwca do 10 lipca. Zapraszamy do śledzenia wyników i najciekawszych doniesień prosto znad Sekwany i Loary. Nie zabraknie także łódzkich akcentów.

Dzisiejsze (7 lipca) mecze EURO 2016

Niemcy - Francja (0:2)

(0:1) 45 min. Antoine Griezmann [rzut karny]

(0:2) 72 min. Antoine Griezmann

Informacje o EURO 2016

Ronaldo przeszedł do historii

Cristiano Ronaldo jako pierwszy piłkarz w historii strzelał gole na czterech Mistrzostwach Europy.

Solidni Szwajcarzy na drodze do ćwierćfinału

Szwajcarzy będą przeciwnikami Polaków w 1/8 finału EURO 2016. Rywale prezentują się na tych mistrzostwach solidnie.

Polska bez straty gola kończy fazę grupową

Piłkarze Reprezentacji Polski wygrali z Ukrainą 1:0. Jedynego gola w 54. minucie strzelił Jakub Błaszczykowski.

Polska kończy fazę grupową. Radio Łódź nadaje z Aleksandrowa [WIDEO]

Na koniec zmagań grupowych piłkarze Reprezentacji Polski zmierzą się z Ukrainą. Studio Radia Łódź na to spotkanie znajdzie się w Strefie Kibica w Aleksandrowie Łódzkim.

Szwajcarzy i Francuzi bez bramek, sensacyjna Albania

Na zakończenie Grupy A EURO 2016 Francuzi zremisowali ze Szwajcarią 0:0, a Albańczycy pokonali Rumunów 1:0.

Ronaldo pudłuje karnego, Węgrzy liderem

Piłkarze Reprezentacji Belgii rozbili Irlandczyków 3:0. Węgrzy zremisowali z Islandią 1:1, a w meczu Portugalii z Austrią kibice nie zobaczyli bramek.

Mistrzowie i wicemistrzowie awansowali

Hiszpanie ograli Turków 3:0, Włosi pokonali Szwedów 1:0, a Czesi zremisowali z Chorwatami 2:2.

Polacy postraszyli Niemców [ZDJĘCIA]

Piłkarze Reprezentacji Polski zremisowali bezbramkowo z Niemcami w drugim meczu EURO 2016. Zobaczcie jak łodzianie dopingowali "Biało-Czerwonych" na ulicy Piotrkowskiej.

Słowacy wracają do gry, Francuzi znów wygrali w końcówce

Piłkarze Reprezentacji Słowacji pokonali Rosję 2:1, Francuzi wygrali z Albanią 2:0, a Rumunii zremisowali ze Szwajcarami 1:1.

Polska gra z Niemcami. Radio Łódź dopinguje z Piotrkowskiej

W drugim swoim meczu na EURO 2016 Polacy zmierzą się z Niemcami. Studio Radia Łódź znajdzie się w Kebab Hosue przy ul. Piotrkowskiej.

Węgrzy triumfują, Portugalczycy zatrzymani

Piłkarze Reprezentacji Węgier pokonali 2:0 Austrię, a Portugalczycy zremisowali w Islandią w ostatnich meczach pierwszej kolejki grupowej EURO 2016.

Hit dla Włochów, męczarnie mistrzów

Hiszpanie pokonali Czechów 1:0, Włosi wygrali z Belgią 2:0, a Szwedzi zremisowali z Irlandią 1:1.

Gol Milika zdecydował, trzy punkty Polaków

Piłkarze Reprezentacji Polski pokonali Irlandię Północną 1:0. O zwycięstwie "Biało-Czerwonych" zadecydowało trafienie Arkadiusza Milika.

Tak kibicowaliśmy "Biało-Czerwonym" [ZDJĘCIA]

Polscy piłkarze wygrali z Irlandią Północną 1:0. Łodzianie dopingowali "Biało-Czerwonych" w różnych miejscach.

Siła stałych fragmentów gry, błyskawiczny Duda

Szwajcarzy pokonali Albańczyków, Walijczycy wygrali ze Słowakami, a Anglicy zremisowali z Rosją - tak zakończył się drugi dzień EURO 2016.

Sprawdź, gdzie oglądać mecze EURO 2016 w województwie łódzkim

Strefy Kibica w Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim, wiele lokali na Piotrkowskiej i nie tylko. Sprawdźcie, gdzie będzie można oglądać mecze EURO 2016 w województwie łódzkim.

Radio Łódź zaprasza do Zgierza

Wspólnie kibicujemy polskiej reprezentacji w Zgierzu. Radio Łódź od 18 przez cały mecz Polska - Irlandia Północna nadaje ze Zgierskiego Kina Kibica.

Francja wygrała z Rumunią 2:1 w pierwszym meczu piłkarskich ME

Mecz rozegrany został na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Gospodarze turnieju objęli prowadzenie w 58. minucie po golu Oliviera Giroud.

Bez niespodzianek. Nawałka podał skład na EURO 2016

Adam Nawałka podał nazwiska 23 piłkarzy, którzy wystąpią w Reprezentacji Polski na EURO 2016. Wśród powołanych zabrakło m.in. Macieja Rybusa i Przemysława Tytonia.

Łódzkie akcenty na Euro 2016

Na EURO 2016 w Reprezentacji Polski może zagrać pięciu zawodników związanych z województwem łódzkim.

W Łodzi nie będzie strefy kibica

W Łodzi prawdopodobnie nie będzie oficjalnej strefy kibica podczas piłkarskiego Euro 2016. Powodem jest brak porozumienia z właścicielem praw telewizyjnych.

Mistrzowskie strefy kibica w regionie łódzkim

Podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, w kilku miastach województwa łódzkiego powstaną strefy kibica. Pierwsza stanie w Zgierzu na placu Jana Pawła II.

Wyniki EURO 2016

6 lipca

Portugalia - Walia 2:0 (0:0)

3 lipca

Francja - Islandia 5:2 (4:0)

2 lipca

Niemcy - Włochy 2:1 (0:0) (po rzutach karnych)

1 lipca

Walia - Belgia 3:1 (1:1)

30 czerwca

Polska - Portugalia 1:2 (1:1) (po rzutach karnych)

25 czerwca

Szwajcaria - Polska 1:2 (0:1) (po rzutach karnych)

Walia - Irlandia Północna 1:0 (0:0)

Chorwacja - Portugalia 0:1 (0:0) (po dogrywce)

Gole:
0:1 A. Ramsey (11. minuta) 0:2 N. Taylor (20. minuta) 0:3 G. Bale (67. minuta)

Belgia - Irlandia 3:0 (0:0)
Gole: 1:0 R. Lukaku (48. minuta) 2:0 A. Witsel (61. minuta) 3:0 R. Lukaku (70. minuta)

Islandia - Węgry 1:1 (1:0)
Gole: 1:0 G. Sigurdsson (40. minuta, rzut karny) 1:1 B. Saevarsson (88. minuta, samobój)

Portugalia - Austria 0:0 (0:0)

17 czerwca

Włochy - Szwecja 1:0 (0:0)
Gol: Eder (88. minuta)

Czechy - Chorwacja 2:2 (0:1)
Gole: 0:1 I. Perisić (37. minuta) 0:2 I. Rakitić (59. minuta) 1:2 M. Skoda (76. minuta) 2:2 T. Necid (89. minuta, rzut karny)

Hiszpania - Turcja 3:0 (2:0)
Gole: 1:0 A. Morata (34. minuta) 2:0 Nolito (37. minuta) 3:0 A. Morata (48. minuta)

16 czerwca

Anglia - Walia 2:1 (0:1)
Gole: 0:1 G. Bale (42 min.) 1:1 J. Vardy (56 min.) 2:1 D. Sturridge (90 min.)

Ukraina - Irlandia Północna 0:2 (0:0)
Gole: 0:1 G. McAuley (49. minuta) 0:2 N. McGinn (90. minuta)

Niemcy - Polska 0:0 (0:0)

15 czerwca

Rosja - Słowacja 1:2 (0:2)
Gole: 0:1 V. Weiss (32. minuta) 0:2 M. Hamsik (45. minuta) 1:2 D. Glushakov (80. minuta)

Rumunia - Szwajcaria 1:1 (1:0)
Gole: 1:0 B. Stancu (18. minuta, rzut karny) 1:1 A. Mehmedi (57. minuta)

Francja - Albania 2:0 (0:0)
Gole: 1:0 A. Griezmann (90. minuta) 2:0 D. Payet (90. minuta)

14 czerwca

Austria - Węgry 0:2 (0:0)
Gole: 0:1 A. Szalai (62. minuta) 0:2 Z. Stieber (87. minuta)
Czerwona kartka: A. Dragovic (Austria) w 66. minucie

Portugalia - Islandia 1:1 (1:0)
Gole: 1:0 Nani (31. minuta) 1:1 B. Bjarnason (50. minuta)

13 czerwca

Hiszpania - Czechy 1:0 (0:0)
Gol: Gerard Pique (87. minuta)

Irlandia - Szwecja 1:1 (0:0)
Gole: 1:0 W. Hoolahan (48. minuta) 1:1 C. Clark (71. minuta, samobój)

Belgia - Włochy 0:2 (0:1)
Gole: 0:1 E. Giaccherini (32. minuta) 0:2 G. Pelle (90. minuta)

12 czerwca

Turcja - Chorwacja 0:1 (0:1)
Gol: L. Modric (41. minuta)

Polska - Irlandia Północna 1:0 (0:0)
Gol. A. Milik (51. minuta)

Niemcy - Ukraina 2:0 (1:0)
Gole: 1:0 S. Mustafi (19. minuta) 2:0 B. Schweinsteiger (90. minuta)

11 czerwca

Albania - Szwajcaria 0:1 (0:1)
Gol: F. Schar (5.minua)
Czerwona kartka: L. Cana (Albania) w 36. minucie

Walia - Słowacja 2:1 (1:0)
Gole: 1:0 G. Bale (10. minuta) 1:1 O. Duda (61. minuta) 2:1 H. Robson-Kanu (81. minuta)

Anglia - Rosja 1:1 (0:0)
Gole: 1:0 E. Dier (73. minuta) 1:1 V. Berezutski (90. minuta)

10 czerwca

Francja - Rumunia 2:1 (0:0)
Gole 1:0 O. Giroud (57. minuta) 1:1 B. Stancu (65. minuta, rzut karny) 2:1 D. Payet (89. minuta)