EURO 2016. Siła stałych fragmentów gry, błyskawiczny Duda

Szwajcarzy pokonali Albańczyków, Walijczycy wygrali ze Słowakami, a Anglicy zremisowali z Rosją - tak zakończył się drugi dzień EURO 2016.

Ondrej Duda (biała koszulka) potrzebował kilkudziesięciu sekund na strzelenie gola (Fot. Robert Zwoliński)

Jak na razie we wszystkich meczach EURO 2016 kibice mogą oglądać bramki. Już w drugim dniu mistrzostw na listę strzelców wpisał się też zawodnik z polskiej ekstraklasy - Ondrej Duda. Pomocnik Legii Warszawa pojawił się na boisku w 60. minucie i już chwilę później wyrównał wynik meczu Walia - Słowacja.

Wyspiarze prowadzili od 10. minuty po bramce z rzutu wolnego w wykonaniu Garetha Bale'a. Ostatecznie nie skończyło się jednak na podziale punktów. W 81. minucie podanie Aarona Ramsey'a na gola zamienił Hal Robson-Kanu. Co ciekawe, wszystkie trzy bramki zostały zdobyte strzałami z lewych nóg.

Walijczycy po pierwszej kolejce objęli prowadzenie w Grupie B, bowiem później Anglicy podzielili się punktami z Rosjanami. Wynik spotkania trafieniem z rzutu wolnego otworzył w 73. minucie Eric Dier. "Sborna" walczyła do końca i celu dopięła w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Vasili Berezutski głową posłał piłkę niemal w samo okienko bramki Joe Harta.

Stały fragment zadecydował o losach pierwszego sobotniego (11 czerwca) spotkania. Szwajcarzy pokonali Albańczyków 1:0 po trafieniu głową Fabiana Schara. Dogrywał mu z rzutu rożnego Xerdan Shaqiri. Pierwszą czerwoną kartkę obejrzał w tym turnieju Lorik Cana, który musiał opuścić boisko już w 36. minucie.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".