Polacy słabsi od Holendrów

Piłkarze Reprezentacji Polski przegrali sparingowy mecz z Holandią 1:2.

Wojciech Szczęsny nie zatrzymał Holendrów (Fot. Roger Gor/wikimedia.org (CC BY 3.0))

Na niespełna dwa tygodnie przed pierwszym meczem EURO 2016 polscy piłkarze rozegrali przedostatni mecz sparingowy przed mistrzostwami. Podopieczni Adama Nawałki ulegli w środę (1 czerwca) w Gdańsku trzeciej drużynie świata - Holandii 1:2.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Arkadiusz Milik w doskonałej okazji trafił w poprzeczkę. Później najwięcej pracy miał Wojciech Szczęsny, który kilka razy uratował "Biało-Czerwonych" od utraty gola.

W 33. minucie wynik spotkania otworzył Vincent Janssen. Napastnik AZ Alkmaar wykorzystał niezdecydowanie obrońców i strzałem głową z kilku metrów posłał piłkę do siatki.

Gospodarze z dużym animuszem rozpoczęli drugą część gry. W 60. minucie Artur Jędrzejczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Arkadiusza Milika.

"Pomarańczowi" wynik spotkania ustalili w 76. minucie. Georginio Wijnaldum miał bardzo dużo miejsca w naszej szesnastce, obrócił się i potężnie strzelił.

Przed EURO 2016 "Biało-Czerwoni" zmierzą się jeszcze towarzysko z Litwą.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.