ŁKS wygrywa w Pucharze Polski po sennym meczu [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Wartą Działoszyn 2:0 i awansowali do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Sponsorem relacji z meczu ŁKS Łódź - Warta Działoszyn były bezpłatne Szkoły dla dorosłych Cosinus

W środę (27 kwietnia), dzień po zmianie trenera - Wojciech Robaszek zastąpił Roberta Szwarca - piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali Wartę Działoszyn 2:0 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Ełkaesiacy zaczęli błyskawicznie, bowiem Marcin Kacela trafił do siatki przyjezdnych już w 47 sekundzie. Przez długi okres gra była senna, choć łodzianie mieli kolejne okazje na zdobycie bramek. Gościom pomogły m.in. słupek i poprzeczka. Wynik spotkania ustalił w 70. minucie Rodrigo, strzelając pod poprzeczkę z ponad 20 metrów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu ŁKS Łódź - Warta Działoszyn.

ŁKS Łódź - Warta Działoszyn
(Wynik końcowy)
2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Kacela (1. minuta) 2:0 Rodrigo (70. minuta)

Czerwona kartka: Nawrocki (ŁKS)

Żółte kartki: Sarafiński, Ślęczka (ŁKS) Marchewka, Nagielski (Warta)

M. Kołba - D. Pawlak, M. Zimoń, A. Ślęzak, A. Ślęczka, T. Ostalczyk (46. M. Stryjewski(, P. Bryła, M. Kacela (58. D. Nowacki), Rodrigo (74. P. Nawrocki), D. Sarafiński, A. Patora (46. A. Świątek) M. Różycki - P. Kurpiewski, P. Majchrowski, M. Stasiak, K. Kukulski, P. Marchewka, P. Bartoszek, J. Nagielski (83. D. Magiera), D. Stolarczyk (61. D. Cukiernik), P. Zwierzak (66. D. Zawieja), M. Nowacki
ŁKS Łódź - Warta Działoszyn

Koniec tego meczu. Piłkarze ŁKS-u zagrają w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski

90'+1 Kołba pewnie łapie po strzale Cukiernika z wolnego

90' Czerwona kartka dla Nawrockiego za taktyczny faul na 20. metrze od własnej bramki

89' Ślęzak zagrywa głową do Kołby, uprzedzając szarżującego Cukiernika

87' Kołba nie trafia w piłkę przy wyjściu do piąstkowania, jednak kończy się na strzale w boczną siatkę

86' Kolba spod poprzeczki wyciąga uderzenie z kilku metrów Cukiernika

83' Magiera pojawia się na murawie w miejsce Nagielskiego

81' Żółta kartka dla Ślęczki, który faulował Zawieję

79' Soczysty strzał Nawrockiego z linii pola karnego, Różycki odbija przed siebie

78' Zimoń zmienia buty

76' Nowacki wypuszczony na wolne pole, nie daje sobie zabrać piłki i strzela z 18 metrów... Kołba frunie w kierunku swojego lewego słupka, ale piłki nie sięga. Ta jednak mija też słupek

74' Rodrigo siada na ławce, na murawie melduje się Nawrocki

74' Sarafiński ogląda żółtą kartkę za odrzucenie piłki

72' Nagielski minął dwóch rywali, ale jego podanie do Nowackiego przeciął Ślęzak

Sarafiński zakręcił kilkoma rywalami i zagrał na 25 metr do Rodrigo. Brazylijczyk ustawił sobie piłkę na lewej nodze, po czym strzelił pod poprzeczkę. Różycki był bez szans

70' GOL! Rodrigo! 2:0!

68' Nowacki centruje z prawego skrzydła, Świątek uderza głową, ale Różycki na rzut rożny

66' Zawieja pojawia się na murawie

66' Świątek podcinką trafia do siatki, ale znów był spalony

63' Stryjewski ścina z lewego skrzydła do środka i uderza po długim rogu. Różycki paruje do boku, dobitka Zimonia niecelna

61' Cukiernik zmienia Stolarczyka

60' Cukiernik gotowy do wejścia

59' Kibice rozpoczęli doping. Teraz przynajmniej nie będziemy się czuli jak na pierwszym lepszym sparingu

58' Nowacki wchodzi za Kacelę

58' Sarafiński nie zabrał się z piłką w polu karnym

56' Żółta kartka dla Nagielskiego

55' Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Senne tempo, na trybunach cicho, goście nie mają żadnej koncepcji na zdobycie wyrównującej bramki

53' Rodrigo rusza lewym skrzydłem, zagrywa do Stryjewskiego, który jednak zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę i po chwili gospodarze tracą futbolówkę

50' Łodzianie długo przy piłce, niewiele z tego wynika

48' Stryjewski wypuszczony na wolne pole, chyba podaje do Świątka, choć mógł strzelać. Piłka przelatuje pół metra obok dalszego słupka

46' Kołba niepewnie, ale na raty łapie

46' Prawie kwadrans po godzinie 18 rozpoczęła się druga część gry. Dwie zmiany w ŁKS-ie. Świątek wszedł za Patorę, Stryjewski zmienił Ostalczyka

Godzina 18.11 Czekamy na przyjezdnych...

Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS zasłużenie prowadzi z Wartą 1:0

45' Kapitalna okazja łodzian, ale Kukulski w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z nogi Patory, który stał 4 metry przed bramką

45' Ostalczyk zbyt wolno rusza do podania Patory, ale i tak jest rzut rożny

44' Marchewka ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola na Bryle

43' Kołba popisuje się świetnym refleksem po uderzeniu Kurpiewskiego

42' Piłka w siatce gości. Sędzia liniowy pokazuje jednak spalonego. Sprawa dyskusyjna... Uderzał Bryła z 20 metrów, piłka odbiła się od Patory i wpadła do siatki. To właśnie Patora miał znaleźć się na spalonym

41' Ironiczne brawa od kibiców po nieudanym podaniu Ślęzaka

40' Patora zagrywa prostopadle w pole karne do Rodrigo. Brazylijczyk rusza trochę niemrawo i strzela tylko w boczną siatkę

38' Różycki wybija nogą na linii pola karnego, uprzedzając szarżującego Patorę

37' Uderzenie łodzian tuż nad poprzeczką

35' Słupek Patory! Bardzo ładne rozegranie łodzian. Kacela zagrywa na wolne pole do Patory, ten wychodzi sam na sam i uderza z 18 metrów... piłka jednak zatrzymała się na słupku

34' Sarafiński strzela głową po długim rogu... trochę za mocno

32' Najpierw Ślęzak blokuje strzał z dystansu, po chwili Zimoń wybija na róg w ostatniej chwili uprzedzając Marchewkę

29' Kapitalna okazja dla łodzian! Kacela pięknie podaje do Ostalczyka, ten zagrywa w środek pola karnego. Stasiak przecina tor lotu piłki i po interwencji Różyckiego trafia w poprzeczkę! Dobitka Patory trafia w bramkarza, a Sarafiński dobija z kolei w obrońcę

26' Kacela zagrywa w uliczkę do Sarafińskiego, ten jednak nie odczytał zamiarów kolegi

24' Patora wyrzucony do lewego narożnika pola karnego, schodzi do środka i uderza po krótkim rogu... za słabo. Rodrigo pokazuje, że był niepilnowany na 12. metrze

23' Dobry odbiór Sarafińskiego na własnej połowie, uspokojenie gry i wyprowadzenie kontry. Patora jednak spalił

21' Sarafiński ma dzisiaj dużą ochotę do grania, pokrzykuje na kolegów, żeby uważali przy wznowieniach gry rywali ze stałych fragmentów

18' Ostalczyk uderza z 20 metrów z odbitej piłki... pudło

16' Tempo gry mocno spadło po pierwszych 10 minutach. Goście nie mają zbyt wiele pomysłów na ofensywną grę, łodzianie nastawieni są na kontrataki

13' Trwa walka w środku pola. Dłużej przy piłce utrzymują się łodzianie

10' Kacela miękko centruje, Patora nie skoczył w tempo i z jego strzałem nie ma większych problemów Różycki

9' Ofensywne wejście Rodrigo lewym skrzydłem, Ostalczyk wychodzi na obieg, ale przeciwnicy wybijają na rzut rożny

8' Pawlak dał się nabrać na łatwy zwód Nagielskiego, Marchewka uderza z 12 metrów, ale duże pudło

7' Jak na razie nie ma dopingu, a kibiców jest bardzo mało - chyba nawet nie 500 osób

6' Rodrigo centruje z lewej strony, strzał Kaceli głową zablokowany

5' Sarafiński wywalczył rzut rożny, ale po nim faulowany Różycki

Zimoń podał do Patory na środek linii pola karnego, a ten rozegrał na prawo do niepilnowanego Kaceli. Młody skrzydłowy uderzył fałszem prawej nogi z ok. 7 metrów. Różcyki jeszcze trącił futbolówkę, ale ta i tak wpadła do siatki

1' GOL! Marcin Kacela! 1:0!

1' O godzinie 17.10 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w zielonych getrach oraz czarnych koszulkach i spodenkach. Gospodarze w tradycyjnych biało-czerwono-białych strojach

Godzina 17.09 Jeszcze jakiś problem z siatką bramki od strony al. Bandurskiego

Godzina 17.07 Opóźnienie spowodowane jest późnym przyjazdem gości. Obie jedenastki są już na murawie

Godzina 17.04 Mamy jakieś opóźnienie. Piłkarze jeszcze nie wyszli z tunelu

Godzina 16.55 Rezerwowi w ŁKS-ie to: A. Sekuterski - M. Stryjewski, D. Nowacki, A. Golański, P. Nawrocki, A. Świątek. Trenerem jest Wojciech Robaszek

Godzina 16.54 Na ławce rezerwowych Warty w dzisiejszym spotkaniu zasiądzie tylko czterech graczy: A. Cieślak - D. Cukiernik, D. Zawieja, D. Magiera. Trenerem jest Grzegorz Bodnar

Godzina 16.50 Za chwilę podamy składy obu drużyn. W ŁKS-ie sporo zmian w porównaniu do ostatniego spotkania ligowego

Brawo Panowie - grajcie tak cały czas - ŁKS!!!