Logo Radio Łódź

Zbigniew Bródka odebrał tytuł Honorowego Obywatela Łowicza

Zbigniew Bródka został Honorowym Obywatela Łowicza. Panczenista odebrał tytuł w miejscowym muzeum.

(Fot. Robert Zwoliński)

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Zbigniew Bródka został Honorowym Obywatelem Miasta Łowicza. Tytuł i symboliczne klucze do miasta otrzymał podczas uroczystości w miejscowym muzeum. Bródka podkreślał, że wszystkie wydarzenia po zdobyciu medalu i powrocie do kraju są bardzo miłe. Nie ukrywa jednak, że zajmują dużo czasu i pochłaniają energię przez co trudniej mu w spokoju trenować. - Musiałem znaleźć jeszcze chwile na trening i to się udało. Przede mną jeszcze dwa Puchary Świata i Mistrzostwa Świata. Chciałbym wystartować przede wszystkim w Pucharach, a co do mistrzostw to się jeszcze zastanowię. Ciężko znaleźć czas na odpoczynek. Wszystko, co mnie spotkało, jest bardzo miłe, ale również uciążliwe i fizycznie, i psychicznie - powiedział panczenista.

Bródka podziękował m. in. swojemu pierwszemu trenerowi Mieczysławowi Szymajdzie. Ten z kolei podkreślał, że jest dumny z sukcesów swojego podopiecznego i jego przywiązania do klubu. -  Jest to powód do dumy, bo to mój zawodnik, z naszego klubu. Dalej nas reprezentuje, nie ucieka. Jest wierny naszemu klubowi, naszym rodzinnym stronom. Dziękuję Zbyszkowi, za to co mówi o mojej pracy w Domaniewicach i na wielu zgrupowaniach, na których byliśmy - przyznał Szymajda.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką