Widzew gromi Zawiszę [ZDJĘCIA]

Piłkarze RTS Widzewa Łódź wygrali na stadionie SMS-u z Zawiszą Rzgów 4:0.

Sponsorem relacji z meczu RTS Widzew Łódź - Zawisza Rzgów były bezpłatne Szkoły dla dorosłych Cosinus

Po dwóch wygranych meczach poprzeczka dla piłkarzy RTS Widzewa Łódź poszła w górę, ale łodzianie sobie poradzili śpiewająco. Mimo braku w składzie Adriana Budki, gospodarze rozbili rzgowian 4:0. Spotkanie zostało rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Wynik otworzył w 19. minucie Michał Czaplarski, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Cztery minuty później podwyższył Princewill Okachi. Nigeryjczyk pokazał w sobotnie (2 kwietnia) popołudnie, że wraca do wysokiej formy i szczególnie w defensywie prezentuje się już bardzo dobrze.

Jeszcze przed przerwą po golu dołożyli Damian Dudała i Michał Bondara. Tuż przed gwizdkiem kontuzji mięśnia dwugłowego uda doznał jednak Kamil Tlaga. Po zmianie stron goście trafili w poprzeczkę, a łodzianie nie wykorzystali kilku kontrataków. Widzew pokonał Zawiszę 4:0.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu RTS Widzew Łódź - Zawisza Rzgów.

RTS Widzew Łódź - Zawisza Rzgów
(Wynik końcowy)
4:0 (4:0)

Bramki: 1:0 M. Czaplaraski (19. minuta) 2:0 P. Okachi (23. minuta) 3:0 D. Dudała (38. minuta) 4:0 M. Bondara (43. minuta)

Bondara (Widzew) Dolewka, Sztandor (Zawisza)

M. Sokołowicz - K. Tlaga (45. K. Bartosiewicz), D. Dudała, M. Czaplarski, B. Gromek, K. Bartos, P. Okachi (82. D. Bończak), P. Rodak (62. R. Kowalczyk), M. Zawodziński (72. K. Możdżonek), P. Strus, M. Bondara  M. Humerski - H. Marczyk, R. Piotrowski, Ł. Wiśniewski, M. Cander (54. P. Olszewski), J. Perek, D. Dolewka, B. Sztandor (59. K. Borowski), P. Grzejdziak, A. Kulik (46. H. Rechciński), M. Klimek

Koniec tego meczu. Widzew wygrywa z Zawiszą Rzgów 4:0, a Humerski po spotkaniu zaniósł swoją koszulkę do kibiców Widzewa

90'+3 Jeszcze kontra łodzian, Bartosiewicz wrzuca z prawej strony, ale Bondara zatrzymany

90' Sędzia dolicza trzy minuty, chociaż od dłuższego czasu dzieje się naprawdę niewiele

88' Gospodarze kontrują, jednak Bartosiewicz zbyt optymistycznie sobie wypuścił piłkę

86' Jak się dowiadujemy, przed meczem sędzia wyraził zgodę, żeby Sokołowicz grał w białej koszulce z numerem "21", bo bramkarz Widzewa ma normalnie niebieską bluzę (numer 88), ale goście też mają niebieskie koszulki

84' Możdżonek powinien strzelać z pierwszej piłki, ale zamiast tego próbuje podać i koniec akcji

84' Dudka wchodzi na murawę

82' Bończak wchodzi za Okachiego i teraz w Widzewie są dwaj zawodnicy z numerem "21"

79' Humerski wychodzi na 14. metr, ale nie trafia w piłkę. Strus się jednak nie zorientował

76' Humerski głową na 20. metrze

74' Potężne uderzenie Dolewki sprzed pola karnego... poprzeczka!

74' Bondara nie wytrzymuje i wybiega zbyt wcześnie za ostatniego obrońcę. Spalony

72' Strus strzela mocno, ale wprost w Humerskiego. To była bardzo dobra okazja do podwyższenia

72' Zawodziński siada na ławce, a na murawie melduje się Możdżonek

69' Dudała strzela głową... niecelnie. Wcześniej Bondara z Kowalczykiem wyszli dwójkowo, jednak skończyło się tylko rzutem rożnym

67' Kapitalna szansa przed Kowalczykiem! Bondara wystawia mu piłkę na pustą bramkę, ale rezerwowy dał się wyprzedzić rywalowi...

63' Sokołowicz z najwyższym trudem piąstkuje spod poprzeczki, a po chwili łapie piłkę po strzale Olszewskiego

62' Kowalczyk wchodzi za Rodaka

61' Humerski krzyczy do sędziego bocznego, czy jest przerwa na picie... No cóż, w sumie to już szyna w tym roku z torów od nadmiernego "upału" wyskoczyła

60' Humerski wyjściem na 15. metr pola karnego uprzedza Strusa

59' Borowski zmienił Sztandora

56' Strus wychodzi z kontrą, centruje, ale Zawodziński nie był w stanie skutecznie zagrać

54' Olszewski wchodzi za Candera

52' Żółta kartka dla Dolewki

49' Bondara strzela krzyżakiem w powietrzu, ale niecelnie. Widzewiacy złapali już luz, możliwe, że po raz pierwszy na wiosnę trafią też do bramki ustawionej od strony ulicy Tymienickiego

47' Zawodziński rusza z kontrą, biegnie przez pół boiska i daje się prepchnąć zgodnie z przepisami już w polu karnym

46' Pięć minut po godzinie 17 rozpoczęła się druga część gry. Rechciński zmienił Kulika.

Koniec pierwszej połowy meczu. Po dobrej grze widzewiacy prowadzą 4:0, ale stracili Kamila Tlagę, który mógł nawet zerwać mięsień dwugłowy uda

45' Bartosiewicz zmienia Tlagę, a Dudała bliski podwyższenia na 5:0. Piłka po strzale głową przelatuje tuż nad poprzeczką

44' Kontuzja Tlagi. Obrońca uszkodził mięsień dwugłowy uda i już dzisiaj na pewno nie zagra

Okachi świetnie przejął piłkę na własnej połowie, podciągnął kilkadziesiąt metrów i zagrał na lewo do Strusa, który wypuścił Bondarę w uliczkę. Napastnik Widzewa strzałem w długi róg pokonał Humerskiego

43' GOL! Michał Bondara! 4:0!

42' Rodak wraca na murawę po opatrzeniu "ran"

41' W starciu z Humerskim ucerpiał jeden z widzewiaków

Widzewiacy mieli rzut wolny przy lewej stronie boiska. Kto dośrodkowywał nie jesteśmy w stanie powiedzieć, bo zupełnie nie widać tego kawałka boiska z naszej pozycji, następnie Rodak główkował na długim słupku, a Dudała wpakował z bliska piłkę do siatki

38' GOL! Damian Dudała! 3:0!

36' Perek mocno z rzutu wolnego z ok. 30 metrów... Sokołowicz pewnie łapie piłkę

34' Wiśniewski urwał się lewą stroną i strzelił po długim rogu... piłka przeleciała tuż obok dalszego słupka

33' Bondara otrzymuje zółtą kartę

31' Okachi jeśli chodzi o grę defensywną wrócił do formy z początku sezonu. Rzgowianie nie są w stanie przedrzeć się z piłką obok Nigeryjczyka

30' Klimek z powietrza w trudnej sytuacji uderza mocno, piłka poszybowała metr nad poprzeczką

29' Goście próbują prawym skrzydłem, jednak widzewiacy dobrze bronią

25' Rzut wolny dla gości tuż przy polu karnym, jednak piłka po strzale ląduje w murze

Okachi przejął futbolówkę, wpadł w pole karne i strzelił po długim rogu. Humerski bez szans

23' GOL! 2:0! Princewill Okachi!

22' Okachi świetny w odbiorze, ale ma problemy z wyprowadzaniem skutecznym

Czaplarski kapitalnie uderzył z rzutu wolnego! Piłka poleciała nad poprzeczką i wpadła w bliższy róg bramkarza tuż pod poprzeczkę

19' GOOOL! Michał Czaplarski! 1:0!

18' Rzut wolny dla gospodarzy tuż przed polem karnym. Faulowany Tlaga, a kartkę żółtą obejrzał jeden z gości, ale kto... niestety z naszego stanowiska nie widać

16' Humerski pewnie piąstkuje w polu bramkowym po centrze z rzutu rożnego. A z ciekawostek to Sokołowicz ma dzisiaj białą koszulkę z numerem "21", który nominalnie powinien mieć rezerwowy Bończak

12' Zawodziński przejmuje piłkę w środku pola, rozpędza się i podaje do Bondary, któremu futbolówka odbiła się od nogi

11' Czaplarski wybiciem na aut zatrzymuje Wiśniewskiego

9' Humerski w ostatniej chwili instynktownie zostawia nogę i broni strzał Strusa

9' Okachi znów ładnie w środku, i ponownie zbyt mocno

8' Dudała w ostatniej chwili zatrzymuje piłkę podawaną na wolne pole do Wiśniewskiego

6' Perek zmylił trzech zawodników na lewym skrzydle i wrzucił w pole karne, ale łodzianie wybili przed szesnastkę. Tam na uderzenie bez przyjęcia zdecydował się Dolewka, jednak Dudała przyjął wszystko na głowę

3' Okachi przejmuje piłkę w środku pola, ale źle podaje prostopadle

2' Wiśniewski wychodzi sam na sam, ale zdołał tylko przerzucić piłkę nad Humerskim, a nie trafił do siatki

1' Trzy minuty po godzinie 16 rozpoczęło się to spotkanie. Zawisza w białych spodenkach i getrach oraz granatowych koszulkach. Widzewiacy w czerwonych strojach

Godzina 16.01 Jeszcze minuta ciszy ku pamięci zmarłych burmistrza Rzgowa

Godzina 15.57 Gospodarze zagrają dzisiaj po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia z widzewskim herbem na koszulkach

Godzina 15.53 Rezerwowi w Widzewie to: M. Choroś - K. Bargieł, D. Bończak, R. Kowalczyk, K. Możdżonek, T. Pochyba, K. Bartosiewicz. Trenerem jest Marcin Płuska

Godzina 15.51 Na ławce rezerwowych Zawiszy zasiądą dzisiaj: K. Wawrzyński - M. Bartłomiejczyk, H. Rechciński, K. Borowski, M. Dudka, A. Kulik. Trenerem jest Michał Osiński

Godzina 15.20 Jesteśmy już na stadionie SMS-u. Za chwilę podamy składy obu drużyn

Z przyczyn niezależnych od Radia Łódź, internetowa transmisja audio została odwołana. Za utrudnienia przepraszamy