Final Four Ligi Mistrzów nie dla PGE Skry [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w Atlas Arenie z Zenitem Kazań 0:3. Rosjanie zagrają w Final Four Ligi Mistrzów.

Sponsorem relacji z meczu PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań były bezpłatne Szkoły dla dorosłych Cosinus

Nie tak miał wyglądać drugi mecz PGE Skry Bełchatów z Zenitem Kazań. Bełchatowianie wygraną w Rosji rozbudzili nadzieje kibiców na awans do Final Four. Rosjanie do łódzkiej Atlas Areny przyjechali bardzo zmotywowani, a ich cel był jeden - wygrać. Od początku goście bombardowali na zagrywce i w ataku. Nie do zatrzymania byli Maxim Mikhailov i Wilfredo Leon, a swoje robili Matthew Anderson oraz Andrey Ashchev.

Gospodarze nie potrafili odrzucić rywali mocnym serwisem przez co nie blokowali. W dodatku sami nie byli w stanie wyprowadzać czystych ataków. Zenit pierwszego seta wygrał do 19. W drugim nadzieje kibiców odżyły, ale nie udało się postawić kropki nad i. Kazańczycy zwyciężyli 25:23. W trzeciej partii goście od początku grali swoje. Mieli chwilę kryzysu po pierwszej przerwie technicznej, ale szybko uspokoili grę i nie dali rywalom szans na powtórkę z pierwszego spotkania. Zenit wygrał do 19, a całe spotkanie 3:0.

Rosjanie zachowali tym samym szanse na obronę tytułu najlepszej klubowej drużyny Europy. W półfinale Final Four zmierzą się z gospodarzami - Asseco Resovią Rzeszów. W drugiej parze zagrają włoskie Cucine Lube Civitanova oraz Trentino Diatec.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań oraz galerią zdjęć z boiska i trybun.

Trener: Władimir Alekno

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (Fot. Robert Zwoliński)

9:14 Mikhailov w pojedynkę zatrzymuje Gromadowskiego. Czas dla Falasci

9:13 Obity blok bełchatowian, chociaż Zenit ledwo się wybronił po potężnym serwisie Lisinacia

3:6 Marechal kiwa, Butko się poślizgnął i nie dał rady podbić

2:6 Wlazły zatrzymany. Mikhailov szaleje z radości, a Gromadowski zmienia Wlazłego

2:5 Leon bez bloku z podwójnej krótkiej. Butko szaleje na zagrywce, a o czas prosi trener Falasca

2:4 Rozkręcają się goście. Mikhailov w drugim secie zdobył aż 9 punktów

2:3 Mikhailov między rękami blokujących

2:2 Conte na lewym skrzydle

1:2 Anderson z lewej strony

1:1 Lisinać środkiem

0:1 Marechal myli się na zagrywce

Zanim zacznie się III set, przypomnijmy, że w Kazaniu Zenit również prowadził 2:0, a przegrał 2:3. Czy historia się powtórzy?

II SET

23:25 Mikhailov przedziera się z prawego skrzydła

23:24 Złe przyjęcie, ale Uriarte jakimś cudem trącił jeszcze przechodzącą piłkę i zmylił Mikhailova

22:24 Anderson sprytnie obija ręce Uriarte

22:23 Anderson myli się na lewym skrzydle. Czas dla gości

21:23 Lisinać ze środka

20:23 Mikhailov potężnie z prawego ataku przełamuje blok

20:22 Gutsalyuk atakuje w siatkę. Czas dla trenera Alekny

19:22 Mikhailov psuje zagrywkę

18:22 Wlazły atakuje mocno w trudnej sytuacji, ale łapie go blok. Kolejny czas dla gospodarzy

18:21 As serwisowy Mikhailova. Czas dla trenera Falasci

18:20 Mikhailov potężnie nabija blok

18:19 Conte po podwójnej krótkiej

17:19 Teraz dobrze bronili przyjezdni. Kończy Anderson

17:18 Mikhailov z prawej strony

17:17 Kapitalna akcja obronna bełchatowian! Udało się później podbić Leona i kończy Conte

16:17 Kłos odpowiada środkiem

15:17 Ashchev ze środka

15:16 Autowy serwis Butki

14:16 Anderson obija blok. Druga przerwa techniczna

14:15 Lisinać ze środka

13:15 Butko wygarnia piłkę znad stolika sędziowskiego, a Anderson kończy po bloku

11:14 Ashchev z przesuniętego środka

11:13 Marechal przedziera się po bloku. Duże problemy mają gracze PGE Skry w ataku

10:13 Anderson z przechodzącej

10:12 Leon na ogromnym zasięgu ze środka drugiej linii

10:11 Z dużymi problemami bronią się gospodarze, a Mikhailov myli się w kontrze

9:11 Jeszcze jeden as Leona. Czas dla Falasci, a Leon schodząc bije brawo w stronę jego fanklubu

9:10 As serwisowy Leona, który w przerwie technicznej rozmawiał długo z trenerem

9:9 Leon potężnie z lewego skrzydła nad blokiem

9:8 Wlazły zwalnia rękę i sprytnie przebija po palcach bloku

8:8 Wlazły prawie rozerwał siatkę serwisem

8:7 Lisinać zatrzymuje Mikhailova. Rosjanie nie mieli dobrego rozegrania po potężnym serwisie Wlazłego. Pierwsza przerwa techniczna

7:7 Leon w aut z lewego skrzydła

6:7 Anderson ze środka drugiej linii, wcześniej bełchatowianie podbili atak Mikhailova

2:2 Leon lżej serwuje, ale zbyt długa piłka

1:2 Gutsalyuk ze środka. Bełchatowianie nie byli w stanie skutecznie wyprowadzić akcji po zagrywce Leona

1:1 Aut serwisowy Marechala

1:0 Wlazły blokowany, ale podbija i piłka przetacza się po taśmie na stronę gości. Wcześniej Marechal też zaserwował po taśmie

Zaczynają bełchatowianie

Pierwsza szóstka gości: Anderson, Butko, Leon, Ashchev, Gutsalyuk, Mikhailov, Salparov

Pierwsza szóstka gospodarzy: Wlazły, Lisinać, Conte, Uriarte, Kłos, Marechal, Piechocki

Godzina 17.58 Oficjalna prezentacja i powitania już za nami. Większość miejsc na trybunach zajęta

Godzina 17.38 Rosjanie już na rozgrzewce potężnie uderzają. Bełchatowian czeka piekielnie trudna przeprawa, ale siatkarze PGE Skry wierzą w sukces

Godzina 17.11 Są też gracze PGE Skry Bełchatów. Za chwilę podamy składy

Godzina 17.08 Jesteśmy już w Atlas Arenie. Na trybunach na razie niewielu kibiców, ale przed wjazdami tworzą się coraz dłuższe korki. Na rozgrzewkę wyszli właśnie goście