Pierwsza porażka Polaków

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Norwegami 28:30 w pierwszym meczu drugiej rundy Mistrzostw Europy 2016.

Michał Jurecki (Fot. Steindy/wikimedia.org (CC BY-SA 3.0))

Jesteś kibicem? Słuchaj i czytaj relacje na żywo z meczów w Radiu Łódź.
Wszystkie transmisje dostępne są tutaj.

Cztery dni przerwy nie wpłynęły dobrze na polskich szczypiornistów. Po fantastycznym meczu i pokonaniu Francuzów 31:25, podopieczni Michaela Bieglera nie sprostali Norwegom, przegrywając 28:30.

"Biało-Czerwoni" dobrze rozpoczęli spotkanie, ale z kolejnymi minutami do głosu zaczęli dochodzić rywale. Skandynawowie wygrali pierwszą połowę 16:15. Po zmianie stron nadal słabo wyglądała nasza defensywa. Większość bramek goście zdobyli rzutami z drugiej linii, w czym prym wiódł Espen Lie Hansen.

Polakom z kolei w ataku brakowało gry z kołem. Przeciwnicy świetnie odcięli od podań Kamila Syprzaka (2 trafienia). Nic nie pomogło wprowadzenie Michała Gębali. Ciężar zdobywania goli nieśli na swoich barkach Karol Bielecki (10) i Michał Jurecki (9). Na chwilę przebudził się Michał Szyba (3), który był trzecim najlepszym strzelcem.

We wcześniejszym spotkaniu Francuzi rozbili Chorwatów 32:24.

Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie, ale dalej mają wszystko w swoich rękach. Do awansu do półfinału potrzebują wygrać z Białorusią i Chorwacją.