Janowicz przegrywa w pierwszej rundzie Australian Open

Jerzy Janowicz przegrał z Johnem Isnerem 0:3 w pierwszej rundzie Australian Open 2016.

Jerzy Janowicz (Fot. JB. Autissier OSDF / Panoramic )

Jesteś kibicem? Słuchaj i czytaj relacje na żywo z meczów w Radiu Łódź.
Wszystkie transmisje dostępne są tutaj.

Bez większych problemów John Isner awansował do drugiej rundy Australian Open 2016. Amerykanin w pierwszym spotkaniu pokonał Jerzego Janowicza, nie tracąc seta, ani własnego serwisu.

Łodzianin, który nie przepracował dobrze okresu przygotowawczego i jego wyjazd na Antypody stał pod znakiem zapytania, nie miał pomysłu jak zatrzymać szalejącego serwisem rywala. W drugim secie łodzianin nie wygrał ani jednej piłki przy serwisie Amerykanina. Sam obronił dwa break-pointy.

O losach partii zadecydował tie-break. W nim "Jerzyk" zdobył mini-przełamanie na 4:2, ale za chwilę je stracił. Ostatecznie Isner zwyciężył 9:7.

Pierwszego i trzeciego seta Amerykanin wygrał do trzech. W obu wystarczyło mu do tego sukcesu po jednym przełamaniu.