PGE Skra przegrywa z Cucine Lube w Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w Atlas Arenie z Cucine Lube Civitanovą 1:3 w meczu drugiej kolejki rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów.

Dużo walki, emocji i efektownych zagrań zobaczyli kibice w środowy wieczór (18 listopada) w łódzkiej Atlas Arenie. Na parkiecie spotkały się prawdziwe gwiazdy światowej siatkówki, na czele z Osmany Juantoreną, Mariuszem Wlazłym, Ivanem Miljkoviciem, Facundo Conte, czy Jenią Grebennikovem. Spotkanie świetnie rozpoczęli gracze Cucine Lube Civitanova. W pierwszym secie ich przewaga sięgała już siedmiu punktów (20:13).

Trener Miguel Angel Falasca po raz pierwszy w tym sezonie posłał do boju Michała Winiarskiego. "Winiar" poprawił przyjęcie i straty zaczęły się zmniejszać. Bełchatowianie doprowadzili do remisu 24:24. Później mieli nawet dwie piłki setowe, ale swoją czwartą wykorzystali w końcu Włosi.

W drugiej partii to gospodarze objęli wysokie prowadzenie i utrzymali je do końca (25:18). Przyjezdni wyszli na prowadzenie po secie trzecim. W czwartym wydawało się, że górą będą bełchatowianie. Prowadzili już 7:3, a kontuzji doznał Grebennikov. Z konieczności zmienił go Parodi. Włosi szybko odrobili straty, a później zwyciężyli do 20 i całe spotkanie 3:1.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć i relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova.

Trener: Gianlorenzo Blengini
PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova (Fot. Robert Zwoliński)

IV SET

20:25 Podwójny blok kończy to spotkanie. Cucine Lube Civitanova wygrywa z PGE Skrą Bełchatów 3:1

17:19 Miljković sprytnie atakuje na prawym ataku, obijając blok

17:18 Wrona ze środka! Wcześniej Stanković podbijał spod bandy. Żółta kartka dla Wrony za zbytnią radość

16:18 Rodriguez przesadził z wysokością, chcąc otrzeć palce bloku

16:17 Cebulj w aut! Miljković już chyba po raz nasty rusza do sędziego, ale nic to nie da

8:7 Cebulj serwuje w siatkę. Przerwa techniczna

7:7 Podwójne odbicie bełchatowian. Cebulj daje się gospodarzom we znaki na zagrywce i o czas prosi Miguel Angel Falasca

7:6 Stanković ze środka

7:5 Miljković na prawym skrzydle. Dobrze zaserwował Cebulj, który był bohaterem trzeciej partii - zdobył 7 punktów

2:1 Skutecznie goście

Grebennikov siada na ławce. Zmienia go Parodi, ale musi założyć jaskrawy znacznik, bo w drużynie włoskiej nie ma drugiego nominalnego libero

2:0 As serwisowy Marechala! Jakieś problemy ma Grebennikov

1:0 Udana kiwka Marechala. To pierwszy set, który zaczyna się od prowadzenia PGE Skry

III SET

21:25 Marechal zatrzymany

21:24 Wlazły zatrzymany na prawym skrzydle

21:23 Cebulj mija potrójny blok. Wcześniej Uriarte wystawiał prawie ze stolika sędziowskiego, Wlazły nie mógł atakować z pełną mocą. Czas dla PGE Skry

21:22 Cebulj po bloku. Wcześniej bełchatowianie dobrze bronili, ale nie dali rady wyprowadzić kontry

21:21 Conte ze stoickim spokojem zprawego skrzydła

20:21 Conte dotyka siatki w walce nad taśmą

20:20 Cebulj z lewej strony po skosie

20:19 Wrona ze środka

19:19 Juantorena przedziera się prawym skrzydłem i rusza w stronę pola serwisowego

15:16 Wlazły z Kłosem w bloku

14:16 Najdłuższą wymianę kończy Juantorena. Uriarte podbijał nogą wcześniej, ale nie było jak skończyć. Druga przerwa techniczna

14:15 Wrona bliski podbicia, ale się nie udało

14:14 Cztery odbicia po stronie gości

13:14 Wlazły podbity na prawym skrzydle, Miljković blokowany, ale aut. Czas dla trenera Falasci

9:7 Autowy serwis Marechala

9:6 Wlazły w trudnej pozycji na potrójnym bloku, ale piłka zawieszona wysoko, co "Szampon" uwielbia

8:6 Duży aut po serwisie Cebuljego. Pierwsza przerwa techniczna

7:6 Bełchatowianie bliscy punktowego potrójnego bloku

7:5 Marechal z Kłosem blokują Miljkovicia!

6:5 Wlazły z Kłosem stawiają szczelny blok. Wcześniej niesamowicie zdołał przebić piłkę Marechal

5:5 Miljković przekroczył linię ataku

4:5 Wlazły, blok, aut, ale szczęśliwie

3:5 Teraz Conte serwuje w siatkę

3:4 Conte z prawego skrzydła. Argentyńczyk w secie drugim zdobył 8 punktów

2:4 Conte zatrzymany po lewej stronie

2:3 Autowa zagrywka

1:3 Wlazły w trudnej sytuacji, próbował uderzać technicznie niczym Conte, ale siatka

1:2 Mylą się bełchatowianie w bloku

1:1 Conte z lewego skrzydła

0:1 Marechal serwuje w siatkę

II SET

25:18 Juantorena dwa razy zatrzymywany przez Conte, podbijał Grebennikov i w końcu Fei wyrzucony przez Corvettę za antenkę

24:18 Piłka setowa dla bełchatowian!

23:18 Kłos z przesuniętej krótkiej

22:18 Fei, blok, aut

22:17 Bełchatowianie walczą zaciekle, ale popełniają błąd

22:16 Juantorena zatrzymany na lewej stronie

21:16 Stanković z przesuniętej krótkiej

21:15 Marechal na dwa razy. Grebennikov uwijał się jak w ukropie, ale Corvetta nie zdążył dobiec już do piłki, która poleciała do stolika supervisora

20:15 Odrabiają straty Włosi. Przypomnijmy, że w I secie bełchatowianie przegrywali 13:20, a później mieli piłki setowe. Czas dla trenera Falasci

20:14 Stanković z przechodzącej piłki po mocnej zagrywce Cebuljego

20:13 Cebulj tym razem po bloku w aut

20:12 Wrona ze środka

19:12 Autowa zagrywa. Winiarski wchodzi za Conte na przyjęcie

19:11 Stanković zatrzymany. Christensona zmienia Corvetta

18:11 Fei myli się na prawym skrzydle. Siatkarze Cucine wściekli, żółtą kartkę ogląda Stanković

17:11 Podwójne podbicie graczy Cucine

16:11 Stanković atakuje w aut. Przyjezdni protestują. Druga przerwa techniczna

15:11 Cebulj trzy razy próbował przedrzeć się przez blok, ale za trzecim razem goście już nie zdążyli podbić po kolejnym bloku

14:11 Juantorena z sytuacyjnej piłki atakuje mocno z drugiej linii

14:10 Conte obija blok

13:10 Autowy blok gospodarzy

13:9 Cebulj przekracza linię trzeciego metra

12:9 Zagrywka w siatkę

12:8 Miljković atakuje w aut. Protestują Włosi, ale sędziowie pozostają nieugięci. Fei zmienia Miljkovicia

11:8 Dużo walki! Marechal wyciągnął niesamowitą piłkę, skończył Conte. Czas dla przyjezdnych

3:4 Wlazły przedziera się przez blok

2:4 Juantorena, blok, aut. Włoch kubańskiego pochodzenia zdobył w pierwszym secie 8 punktów - najwięcej ze wszystkich

2:3 Conte w aut, ale zdaniem arbitrów zahaczył o blok

1:3 Juantorena z lewego skrzydła po przekątnej obok bloku

1:2 Autowy serwis

1:1 Krótka bełchatowian. Marechal będzie serwował

0:1 Wlazły bez bloku w aut

I SET

28:30 Juantorena znalazł miejsce z drugiej linii. Piłka po potrójnym bloku spada na połowę gospodarzy

28:29 Wrona zatrzymany na środku. Serwuje Juantorena

28:28 Zepsuta zagrywka Kłosa

28:27 Potrójny blok bełchatowian

27:27 Kłos za późno dochodzi do Conte i Miljković po bloku w aut

27:26 Nicolas Marechal! Goście nie przyjmują

26:26 Znów świetne przyjęcie Winiarskiego. Marechal kiwa i rywale nie zdołali skutecznie podbić. Francuz idzie na zagrywkę...

25:26 Wlazły w taśmę na zagrywce

25:25 Dobre przyjęcie "Winiara", krótka Uriarte z Kłosem i znów remis!

24:25 Stanković ze środka

24:24 Wlazły w kontrze! Remis!

23:24 Myli się Miljković!

22:24 Zagrywka w siatkę

21:24 Miljković atakuje w aut, ale zdaniem sędziów po bloku. Na parkiecie pojawia się Winiarski

21:23 Christenson blokowany! Czas dla Cucine Lube

20:23 Kłos nie skończył ze środka, później bełchatowianie podbijają Stankovicia i Miljković zahacza o siatkę przy próbie przebitki

19:23 Christenson z lewego skrzydła

19:22 Wrona zatrzymuje Miljkovicia! Czas dla Blenginiego

18:22 Conte rozgrywa z konieczności, ale przebija się Gromadowski prawym skrzydłem

13:20 Gromadowski był zatrzymywany na lewej stronie. Włosi dobrze kontrują

13:19 W siatkę zagrywa też Conte. Wcześniej Parodi zmienił Cebuljego, a Gromadowski Wlazłego

13:18 Serwis w siatkę

12:18 Cebulj potężnie z lewego skrzydła

12:17 Kłos z Wlazłym stawiają skuteczny blok!

2:3 Conte obija blok

1:3 Duże problemy z zagrywką Kłosa, Juantorena sprytnie po bloku. Uriarte nie zdążył skutecznie podbić

1:2 Conte wygrywa walkę na siatce z Miljkoviciem

0:2 Skuteczny blok przyjezdnych

0:1 Juantorena z lewego skrzydła po sytuacyjnej wystawie Grebennikova

Pierwsze składy: Fei, Juantorena, Stanković, Cebulj, Christiansen, Miljković, Grebennikov

Wlazły, Kłos, Conte, Uriarte, Marechal, Wrona, Milczarek

Godzina 17.58 Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, dla uczczenia pamięci ofiar zamachów w Paryżu. Siatkarze obu drużyn na prezentację wyszli w koszulkach z napisem "Stop terrorism"

Godzina 17.44 Zanim rozpocznie się to spotkanie, przypomnijmy, jak bełchatowianie pokonali Włochów 19 lutego br.