Widzew remisuje w Zgierzu z Borutą [ZDJĘCIA]

Piłkarze RTS Widzewa Łódź zremisowali na wyjeździe z Borutą Zgierz 1:1.

W przedostatnim meczu w tym roku, piłkarze Widzewa Łódź jedynie zremisowali na wyjeździe z Borutą Zgierz 1:1. Środowe (11 listopada) spotkanie rozpoczęło się od Hymnu Polski. Widzewiacy objęli prowadzenie w 33. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym. Po kilku próbach futbolówkę do siatki skierował Michał Polit. Łodzianie nie dowieźli prowadzenia do szatni. Tuż przed przerwą bardzo niepewnie interweniował Marek Sokołowicz i Sebastian Ceglarz wyrównał.

Kibice dwukrotnie odpalili race, przez które sędzia musiał przerywać zawody. Więcej bramek jednak nie obejrzeli. W doliczonym czasie gry Kaźmierski obronił strzał Kamila Zielińskiego głową.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką przeprowadziliśmy na żywo z meczu Boruta Zgierz - RTS Widzew Łódź.

Boruta Zgierz - RTS Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 M. Polit (33. minuta) 1:1 S. Ceglarz (45. minuta)

Czaplarski, Budka (Widzew)

M. Kaźmierski - P. Retkowski, M. Sadłecki, T. Antczak, D. Bagrodzki, P. Snita (78. Wiktorowski), D. Kowalski, I. Olesiński (46. K. Gil), K. Baszczyński, D. Ceglarz, S. Ceglarz Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź  M. Sokołowicz - M. Pietras, M. Polit, D. Dudała (I. Świątkiewicz), K. Bartos, A. Budka, P. Okachi, D. Kozieł (90. D. Gilarski), M. Czaplarski, A. Majerz (65. D. Marcioch), K. Zieliński

Koniec meczu. Boruta remisuje u siebie z Widzewem 1:1

90'+4 Wiktorowski złapany na spalonym

90'+4 Kaźmierski świetnie zatrzymuje piłkę po strzale głową Zielińskiego! To chyba była sytuacja meczowa

90'+2 Groźna kontra przyjezdnych! Świątkiewicz na prawo do Pietrasa, ten wrzuca, ale radzą sobie obrońcy. Sędzia doliczył 5 minut

90'+1 Gilarski zmienia Kozieła. Trener Płuska pokrzykuje, żeby szybko ją przeprowadzić. W 90. minucie przeprowadza się jednak raczej zmiany na czas...

90' Gilarski szykuje się do wejścia

Zdjęcia z meczu zamieścimy jednak tuż po końcowym gwizdku

88' "Ludwik Sobolewski!" - skandują kibice, którzy zdejmują już transparenty z ogrodzenia

85' Czaplarski na wolne pole do Bartosa, ale za mocno

82' Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy! Strzelał Świątkiewicz, ale obrońcy zblokowali, po chwili Okachi chciał strzelić, jednak poślizgnął się na mokrej murawie. Wcześniej dobijał jeszcze Budka

78' Wiktorowski wchodzi za Snitę

77' Baszczyński ucieka Czaplarskiego i uderza w krótki róg... Sokołowicz czujny

76' Ceglarz przedziera się środkiem, ale strzela zbyt wysoko

75' Żółta kartka dla Budki

74' Świątkiewicz strzela z półobrotu... bramkarz Boruty na posterunku

73' Świątkiewicz zmienia Dudałę. To chyba wymuszona zmiana, bowiem Czaplarski cofa się na środek obrony

73' Wzmaga się doping kibiców: "Oooo łódzki Widzew, Ole!"

72' Sadłecki w ostatniej chwili zatrzymuje Zielińskiego

71' Czaplarski pokrzykuje na kolegów, żeby wyszli wyżej z pressingiem

69' Spotkanie wznowione

68' Nic nie widać. Nie widzimy nawet koła środkowego

67' Sędzia jest zmuszony po raz drugi przerwać to spotkanie

66' I po raz kolejny kibice odpalają race

65' Marcioch zmienia Majerza

64' Majerz zablokowany, po chwili strzał Zielińskiego także

64' Coraz ciemniej, miejmy nadzieję, że to nie przeszkodzi piłkarzom

62' Sokołowicz wyjściem na 15. metr uprzedza rywala

61' Dudała niczym profesor zatrzymuje uciekającego Ceglarza

59' Kaźmierski znów czujnie przy dośrodkowaniu łodzian

57' Budka fatalnie sobie przyjmuje piłkę i rywal zdążył wstawić nogę. Na niebie pojawił się policyjny helikopter

54' Do obejrzenia zdjęć ze spotkania zapraszamy dzisiaj wieczorem. Chwilowo niedostępna jest transmisja audio. Przepraszamy, ale za chwilę usterka zostanie usunięta

53' Kozieł źle zagrywa do Zielińskiego, a to mogła być sytuacja sam na sam

52' Na murawie opatrywany jeden z gospodarzy

52' Punkty straciły także rezerwy PGE GKS-u Bełchatów, które zremisowały 3:3

51' Politowi zabrakło kilku centymetrów, żeby skierować piłkę do siatki po raz drugi. Centrował z rzutu wolnego, przy narożniku boiska, Budka

50' Zmienił się transparent kibiców - "W Zgierzu bez zmiany, Widzewek Pany"

49' Zieliński za mocno do Czaplarskiego. Po chwili Kaźmierski łapie piłkę po dośrodkowaniu ze swojej lewej strony

48' Widzewiacy już atakują, ale na razie bez efektu. Łodzianie mają szansę odrobić trzy punkty do KS-u Paradyż, który przegrał ze Zjednoczonymi Gmina Belchatów

Małe sprostowanie. Gola dla Boruty strzelił jednak Ceglarz. Olesiński dobijał, ale okazało się, że piłka już po uderzeniu Ceglarza, który zaatakował Sokołowicza, minęła linię bramkową

46' O godzinie 15 rozpoczęła się druga część meczu. Za Olesińskiego wszedł Gil

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy mamy remis 1:1

45'+4 Sokołowicz tym razem pewnie łapie piłkę po strzale Snity z wolnego

Olesiński strzelił gola po błędzie Sokołowicza, który wyszedł z bramki do dośrodkowania, ale zrobił to niemrawo, zastanawiając się czy piąstkować, czy łapać

45' Sędzia dolicza 4 minuty, Sebastian Ceglarz potrzebuje pomocy medycznej

45' GOL! 1:1! Igor Olesiński!

43' Zieliński skacze wysoko, jednak bardziej przeszkodził Politowi, niż strzelił po centrze z narożnika

42' Budka przed polem karnym zgierzan, przekłada piłkę z lewej na prawą nogę i strzela nieczysto, ale jest rzut rożny

41' Olesiński strzela głową, ale bardzo słabo

41' Żółta kartka dla Czaplarskiego za bardzo ostry wślizg na środku boiska

39' Czaplarski zagrywa miękko do Budki na wolne pole, ale przesadził. Budka to nie Usain Bolt, a i on by miał problem

38' Gospodarze zatrzymują kontrę Widzewa, a z nieba zaczyna lecieć mżawka

Ogromne zamieszanie było w polu bramkowym Boruty po rzucie rożnym. Głową strzelał Okachi, później Polit dobijał dwa razy i za trzecim w końcu pokonał bramkarza, który rozpaczliwie ruszał rękami, leżąc na murawie

33' GOL! 0:1! Michał Polit!

32' Czpalarski strzela głową, bramkarz na róg

31' Budka dośrodkowuje zbyt mocno, ale Majerz dochodzi i strzela z półwoleja. Piłka odbija się mocno od murawy, Kaźmierski z problemami piąstkuje przed siebie

30' Przed stadionem jakieś rozruchy. W stronę wyjścia udało się kilkudziesięciu kolejnych policjantów z prewencji

29' Gramy dalej, choć słychać jeszcze wybuchy petard

28' Sędzia wstrzymuje grę. Boisko spowił gęsty dym z rac. Niestety, wieje w stronę murawy

27' Kibice Widzewa odpalają race

26' Kolejny korner dla gospodarzy

22' Okachi dobrze zatrzymuje kontrę rywali, jednak źle dogrywa do Pietrasa

20' Błąd obrońców Boruty. Czaplarski wystawia Zielińskiemu w pole karne, ten za daleko sobie wypuszcza i końcem buta strzela po krótkim rogu... bramkarz na róg

17' Kontra zgierzan. Kończy się pierwszy rzutem rożnym dla gospodarzy

15' Kilkunastu kibiców przebiega z jednej strony na drugą - na właściwą trybunę

13' Zieliński wpada w pole karne Boruty, strzał lewą nogą, ale Kaźmierski odbija do boku

11' Fani Widzewa rozwiesili duży napis "Ultrasomania nas pochłania"

10' Czaplarski, który wrócił do roli kapitana, uspokaja kolegów

9' Najgroźniejszy korner. Czaplarski strzelał głową, ale w bramkarza

8' Czwarty rzut rożny dla widzewiaków

7' Kolejny korner dla łodzian, ale znów bez efektów

3' Od początku iskrzy na linii kibice-policja. Fani Widzewa mają pretensje, że nie wpuszczono wszystkich kibiców oraz, że przesunięto godzinę meczu z 11 na 14

1\' Trzy minuty przed czasem rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czerwono, gospodarze w czarnych koszulkach i getrach oraz biało-czarnych koszulkach

Godzina 13.39 Jesteśmy już na stadionie w Zgierzu. Za chwilę podamy składy obu drużyn