Budowlane z kompletem zwycięstw

Czwartą ligową wygraną odniosły siatkarki Budowlanych Łódź. Podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

Ewelina Brzezińska i Gabriela Polańska poprowadziły Budowlane do kolejnego zwycięstwa (Fot. Robert Zwoliński)

Jesteś kibicem? Słuchaj i czytaj relacje na żywo z meczów w Radiu Łódź.
Wszystkie transmisje dostępne są tutaj.

Tylko trzy drużyny w tym sezonie Orlen Ligi nie zaznały jeszcze porażki. Oprócz Mistrzyń Polski - Chemika Police - są to Budowlane Łódź i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

W czwartym spotkaniu łodzianki pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Podopieczne Jacka Pasińskiego świetnie rozpoczęły pojedynek. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:2. Taką przewagę przyjezdne utrzymały do końca (25:19).

Drugą partię lepiej rozpoczęły gospodynie. W końcówce prowadziły jeszcze 21:20, ale ostatecznie przegrały do 23. W trzecim secie łodzianki kontrolowały sytuację od początku. Prowadziły kilkoma punktami i wygrały 25:20.

Najlepsze wśród Budowlanych były Ewelina Brzezińska (14 punktów) i Gabriela Polańska (13 pkt.). Obie brylowały w bloku. Zdobyły w ten sposób 7 punktów, a cały zespół aż 15, co było kluczem do kolejnego zwycięstwa.